Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

MPEC z roku na rok zarabia coraz więcej

Rekordowo dużo - blisko dwa i pół miliona złotych netto (ponad 3 mln zł brutto) - wyniósł zysk Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej za ubiegły rok. To blisko dwa i pół raza więcej niż w 2013 roku. W ubiegłym roku po raz pierwszy od dłuższego czasu MPEC zarobiło także na podstawowej działalności jaką jest produkcja i dostarczanie ciepła mieszkańcom Łomży. Kilkusettysięczny zysk osiągnięto planując kilkusettysięczną stratę.

W 2011 roku zysk MPEC Łomża wynosił ok. 770 tys. zł, w 2012 roku było to ok. 820 tys. zł, a w 2013 roku już ponad 1 mln zł. W ubiegłym roku (2014) zysk był znacząco większy – miał wynieść już niemal równe 2 mln 500 tys. zł netto.
Co ciekawe po raz pierwszy od wielu lat MPEC osiągnął zysk na działalności podstawowej – czyli wytwarzaniu i sprzedaży ciepła.  Ten zysk wyniósł ponad 870 tys. zł brutto podczas gdy planując rok spółka podawał, że „na tej działalności zakłada się stratę w kwocie ok. 232 tys. zł.”
Na ubiegłoroczny rekordowo wysoki wynik finansowy MPEC – zysk „+” 3,1 mln zł brutto – składają się także z tytułu „dochodów finansowych” (+ 170 tys zł) oraz „z tytułu pozostałej sprzedaży” (+ 2 mln zł).  W sumie, po odliczeniu należnych podatków, zysk netto spółki ma wynieść 2 mln 492 tys. zł.
Na razie nie wiadomo jak zostanie on podzielony. Decyzja w tej mierze należy do prezydenta miasta, który jednoosobowo pełni funkcję właściciela zakładu. W poprzednich latach dzielono go na cztery części. Dla przykładu zysk MPEC za 2013 roku (+1,046 mln zł) podzielono tak: kapitał zapasowy – 100 tys. zł, nagrody do podziału dla załogi – 579 tys. zł, zwiększenie Funduszu Świadczeń Socjalnych – 17 tys. zł, dywidenda – 350 tys. zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę