Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Dopiero teraz zaczną się rolnicze protesty”?

Znany z ubiegłotygodniowego protestu w Konarzycach transparent z dzikiem z twarzą ministra Marka Sawickiego i podpisem „jestem z Podlasia” zawieźli do Warszawy rolnicy z okolic Łomży, którzy wraz z grupą kilkuset rolników z całej Polski w środę manifestowali pod siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Wśród strajkujących pojawił się m.in. Sławomir Izdebski, szef OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych, który potem udał się na rozmowy z ministrem Sawickim. Te szybko zakończyły się fiaskiem. - Nikt z ministerstwa do nas nie wyszedł. Potraktowano nas jak frajerów – mówi uczestniczący w warszawskiej manifestacji Mieczysław Kaliściak, rolnik z Rybna i radny gminy Łomża. - Dopiero teraz zaczną się rolnicze protesty – dodaje rozgoryczony.

W środę na Warszawę ruszył zapowiadany przez Sławomira Izdebskiego „marsz gwiaździsty”. W samej stolicy, przed gmachem ministerstwa, odbyła się manifestacja rolników. Według Kaliściaka – było tam około tysiąca rolników. Pikieta przebiegała spokojnie. Rolnicy mieli biało-czerwone flagi, trąbki, syreny i plakaty. Ci z okolic Łomży zabrali też transparent z dzikiem Sawickim, który towarzyszył im podczas piątkowej blokady drogi w Konarzycach. 
- Pojechaliśmy w 11 osób. Zebraliśmy się w godzinę, wynajęliśmy busa i pojechaliśmy pokazać ministrowi, że problem rolników jest bardzo poważny – mówi Mieczysław Kaliściak. - Niestety potraktowano nas jak frajerów. Rozmowy ministra Sawickiego z Izdebskim trwały ze 20 minut, po czym powiedziano, że nie ma pieniędzy na zaspokojenie podstawowych żądań dotyczących odszkodowań za straty wyrządzane przez dziki, na skup żywca i na kary za mleko.  
Kaliściak przekazuje, że rolnicy odebrali to bardzo źle. Byli rozczarowani i rozgoryczeni. 
- Nikt z ministerstwa do nas nie wyszedł. Potraktowano nas jak frajerów – mówi.
Rolnicy z okolic Łomży wieczorem wrócili do domów. Zapowiadają, że to nie koniec ich protestów. Najbliższy w piątek w Śniadowie, ale już planowane są kolejne.
- Dopiero teraz zaczną się rolnicze protesty – mówi Kaliściak. - Rolnicy nie są frajerami. Frajerem jest Sawicki. To on doprowadził do tych protestów. 

Piątkowy protest w Śniadowie organizuje Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Łomży. Rolnicy mają się zebrać na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka z ulicą Ostrołęcką o godzinie 11. Blokada drogi przez Śniadowo ma potrwać 5 godzin.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę