Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Skup mleka w Polsce hamuje

Zima i widmo wysokich kar za nadprodukcję mleka wyhamowują produkcję mleka w Polsce. W grudniu 2014 r. do podmiotów skupujących dostarczono o 1,69 % więcej niż przed rokiem, podczas gdy w listopadzie wzrost rok do roku wynosił jeszcze 5,1 %. Mniejsza produkcji mleka w grudniu sprawiła, że zmniejszyły się także szacunki dotyczące wielkości przekroczenia limitu produkcji mleka przez Polskę i kar jakie z tego tytułu będą musieli zapłacić rolnicy.

Z najnowszych danych podawanych przez Agencję Rynku Rolnego wynika, że od kwiecień do grudnia 2014 do podmiotów skupujących dostarczono w sumie ok. 7,99 mld kg mleka. To o ok. 5,88 % więcej niż w tym samym okresie roku 2013/2014.
- W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka utrzyma się na dotychczasowym poziomie, wysokość przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ponad 7 % - podała ARR, która jeszcze w listopadzie prognozowała, że  przekroczenie tej kwoty może wynieść ponad 8 %.
W zależności od wielkości przekroczenia krajowego limitu produkcji mleka rolnikom, którzy przekroczą swoje indywidualne kwoty mleczne grozić będą kary. Gdyby przekroczenie wynosiło około 8 % ARR szacowała, że opłata jednostkowa mogłaby wynieść ok. 70-80 groszy za kilogram przekroczenia. W przypadku przekroczenia limitu o ok. 6% wysokość tej kary spadłaby do ok.  60-70 groszy.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę