Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Ze sztabu do ratusza

Główne zdjęcie
Łukasz Kacprowski (radny), Mariusz Chrzanowski i Karol Cuch na pierwszej konferencji prasowej po wygraniu przez Chrzanowskiego wyborów na prezydenta Łomży

Karol Cuch, zastępca szefa sztabu wyborczego kandydata na prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, został zatrudniony bez konkursu w łomżyńskim ratuszu. Pracuje jako „pomoc administracyjna” w Wydziale Kultury, Promocji i Sportu. Jego nazwisko widnieje w urzędowej książce telefonicznej.

Sprawę zatrudnienia w ratuszu bez konkursu byłego zastępcy szefa sztabu prezydenta ujawniła Gazeta Współczesna podkreślając, że ustawa o pracownikach samorządowych dopuszcza później przeniesienie takiej osoby na stanowisko urzędnicze.

Tymczasem jak wyjaśnia Łukasz Czech z ratuisza awans wewnętrzny możliwy jest w ramach jednej kategorii pracowniczej (określone są w art. 4 ust. 2 ustawy o pracownikach samorządowych). W związku z tym pracownik na stanowisku pomocy administracyjnej nie może być przeniesiony na wyższe stanowisko, w domyśle stanowisko urzędnicze, na które obowiązkowo przeprowadzany jest konkurs.
- Awans wewnętrzny, o którym mowa w ustawie, dotyczy przeniesienia na wyższe stanowisko urzędnicze, w ramach jednej kategorii pracowniczej. Między poszczególnymi grupami awans nie jest możliwy. W związku z obowiązkowym przeprowadzeniem konkursu na stanowiska urzędnicze umożliwienie „nie-urzędnikowi" rozpoczęcie kariery urzędnika bez przejścia przez procedurę naboru stanowi obejście prawa i nadużycie instrumentu, jakim jest awans wewnętrzny - podkresla Czech w przesłanych wyjaśnieniach.

 

Wcześniej w ratuszu na stanowisku doradcy prezydenta został zatrudniony Mariusz Giełgut - szef sztabu wyborczego prezydenta Chrzanowskiego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę