Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Wypadek autobusu pod Przytułami

Autobus uderzył w drzewo i przewrócił się na bok. Do wypadku doszło na drodze Jedwabne – Przytuły. Pięć osób jest lekko rannych - wszystkie mają zostać przewiezione do szpitala. Jak informuje dyżurny PSP w Łomży kpt. Sylwester Kozikowski wszyscy pasażerowie samodzielnie opuścili autobus przed przybyciem na miejsce pierwszych jednostek służb ratowniczych. Na miejscu trwa akcja ratunkowa.

Do wypadku doszło kilka minut po godzinie 17. w bardzo trudnych warunkach drogowych. Z pierwszych informacji wynika, że kursowy autobus PKS Łomża, z zakładu w Grajewie, wracający z Warszawy jadąc drogą od Jedwabnego w kierunku Przytuł,  na wysokości wsi Stryjaki, około trzech kilometrów przed tą miejscowością, wyjeżdżając z zakrętu i prawdopodobnie mijając się z jadącym w przeciwnym kierunku samochodem, zjechał na pobocze po prawej stronie jezdni, następnie ześlizgnął się do rowu po czym uderzył w drzewo. W autobusie było kilkanaście osób. Wszyscy samodzielnie opuścili pojazd przed przybyciem służb ratowniczych. Pięć osób odniosło lekkie obrażenia. Na miejscu zostali opatrzeni przez lekarzy pogotowia ratunkowego, ale wszyscy mają zostać zabrani do szpitala na dalsze badania.

Uwaga kierowcy w całym regionie pasa śnieg z deszczem, a na jezdniach dróg w wielu miejscach leży błoto pośniegowe, które zaczyna przymarzać. Niestety trudne warunki na drogach utrzymają się jeszcze co najmniej kilka godzin. Synoptycy na noc zapowiadają temperatury minimalne od -2°C do 0°C. Prognozują także okresami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, i dopiero po północy przechodzące od zachodu województwa w opady deszczu. Jazdę utrudnia także zachodni wiatr, który przynajmniej początkowo będzie dość silny, w porywach do 60 km/h, i dopiero później słabnący do umiarkowanego.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę