Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Sylwester łomżyński... w wersji light

Główne zdjęcie
Mariusz Giełgut i Mariusz Chrzanowski

W tym roku po raz pierwszy od wielu, wielu lat na Starym Rynku w Łomży władze miasta organizują zabawę noworoczną. Przywrócenie miejskich sylwestrów jeszcze w kampanii wyborczej obiecał wyborcom Mariusz Chrzanowski, nowy prezydent miasta. I choć jak sam mówi, to nie jest ten sylwester, jaki zapowiedział, bo było za mało czasu aby zaprosić znany zespół, ale będzie scena, prezenterzy i lokalne zespoły. Będzie też wydzielona strefa do której wejdzie około 900 osób, gdzie nad bezpieczeństwem bawiących się ma czuwać wynajęta agencja ochrony i tam nie będzie można wnosić żadnego alkoholu, ani jakichkolwiek szklanych butelek. Poza tą strefą – także na terenie całego miasta i powiatu - czuwać będą policjanci.

Tegoroczny miejski sylwester ma kosztować budżet miasta 7-8 tysięcy złotych. Jak podkreślał prezydent Chrzanowski tak mało tylko dlatego, że wiele firm i osób prywatnych zaangażowało się w jego organizację wspierając władze miasta.  Ze strony ratusza imprezę organizował prezydencki doradca Mariusz  Giełgut.
- Dzięki jego zaangażowaniu udało się w tak krótkim czasie zorganizować po raz pierwszy od kilkunastu lat miejskiego sylwestra w Łomży – mówił prezydent Chrzanowski podkreślając jednocześnie, że to nie jest jeszcze ten sylwester o którym mówił w kampanii wyborczej, bo było za mało czasu. Prawdziwe imprezy z ogólnopolską gwiazdą muzyki mają być organizowane od przyszłego roku. Ale już tym razem na Starym Runku stanie scena na której będą prezenterzy i lokalne zespoły. Te lokalne zespoły grają muzykę disco polo. Zabawę o 22.00 ma zacząć łomżyński Be Free, po nim zagra białostocki Chicos, później Wiszu - Piotr Wiszowaty, a po pokazie fajerwerków i życzeniach o prezydenta pokaz tańca BKStep oraz - gwiazda sylwestra - Extazy z Zambrowa.
Ile osób może bawić się na łomżyńskim sylwestrze tego nikt nie wie. Prezydent Chrzanowski podkreśla, że i do tej pory, choć nie było organizowanych zabaw na Starym Rynku zjawiało się po kilkaset osób, które tu z szampanem i fajerwerkami świętowały nadejście nowego roku.  
- Formalnie nie będzie to  impreza masowa – mówił prezydent informując, ze na starym Rynku przed sceną będzie wytyczone miejsce na około 900 osób, gdzie nad porządkiem i zabawą czuwać będą wynajęci ochroniarze. - I w to miejsce nie będzie można wnosić żadnego alkoholu, ani butelek.
Ci który będą chcieli przywitać 2015 roku tradycyjnym łykiem szampana czy wystrzałem z rac „tradycyjnie” będą mogli to zrobić poza tą strefą. Tu nad bezpieczeństwem tak jak i na terenie całego miasta czuwać mają już tylko policjanci i wspierający ich na miarę możliwości strażnicy miejscy.

W związku z organizacją sylwestra na Starym Rynku trzeba będzie zamknąć ruch samochodowy wokół niego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę