Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Doradca w cenie

Główne zdjęcie
Mariusz Giełgut etatowy doradca prezydenta Chrzanowskiego (fot. FB)

Był szefem kampanii wyborczej kandydata na prezydenta, a teraz został jego urzędowym doradcą. Mariusz Giełgut w poniedziałek 15 grudnia formalnie stał się etatowym doradcą prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. - Jego wynagrodzenie za pracę w łomżyńskim Ratuszu będzie wynosiło 6005 zł brutto – przekazuje Łukasz Czech. Póki co to jedyny doradca nowego prezydenta Łomży i nie wiadomo czy kiedyś będzie drugi.

Mariusz Giełgut ma 34 lata. Ukończył Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży, studia magisterskie w zakresie administracji na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz podyplomowe studia pedagogiczne w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego w Łomży. Obecnie jest doktorantem nauk prawnych w trybie eksternistycznym – Katedra Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu w Białymstoku. Prowadzi niepubliczną placówkę oświatową - Łomżyńskie Centrum Kształcenia Ustawicznego, która zajmuje się prowadzeniem kursów zawodowych. Jest też tzw. strongmenem, czyli czynnym zawodnikiem sportów siłowych.
- W łomżyńskim Ratuszu będzie odpowiedzialny za kontakt ze środowiskiem sportowym i kulturalnym oraz szkołami wyższymi. Będzie odpowiadał również za kwestie związane z ożywieniem starówki – przekazuje Łukasz Czech.
Powołanie Giełguta na swojego doradce prezydent Chrzanowski zapowiedział już w ubiegłym tygodniu. Wówczas mówił też, że nie wiadomo czy będzie powoływał drugiego doradcę do spraw spółdzielni socjalnych jak zapowiedział to tuż po wygraniu wyborów.
- Muszę zobaczyć czy w urzędzie miasta nie ma osoby, która zna się na spółdzielniach socjalnych. Jeśli znajdzie się taka osoba więc wtedy doradcy (drugiego - dop. red.) nie będzie, będzie jeden doradca – mówił prezydent Chrzanowski.

Przypomnijmy poprzedni prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski niedługo po objęciu funkcji zatrudnił jednego asystenta i trzech doradców w tym swojego zięcia i swojego poprzednika na stanowisku prezydenta. Z biegiem czasu wymienił całe to grono. Kadencję zakończył z dwójką doradców, którzy tak jak on już rozstali się z ratuszem.
- Doradcy prezydenta Mieczysława Czerniawskiego Ewa Sznejder i Maciej Gryguc nie pracują w Urzędzie Miejskim od 10 grudnia br. - przekazuje Łukasz Czech. - Ich umowy zostały rozwiązane z upływem czasu na jaki były zawarte tj. na czas pełnienia funkcji Prezydenta przez Mieczysława Czerniawskiego.

Zgodnie z prawem zatrudnienie na stanowisku doradcy i asystenta nie wymaga przeprowadzenia otwartego i konkurencyjnego naboru. Kandydat na takie stanowisko musi spełniać wymogi dotyczące wszystkich pracowników samorządowych, a więc musi być obywatelem polskim, mieć pełną zdolność do czynności prawnych, korzystać z pełni praw publicznych oraz posiadać kwalifikacje zawodowe wymagane do wykonywania pracy na określonym stanowisku. Aby zostać doradcą trzeba też mieć wykształcenie wyższe i 5-letni staż pracy. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę