poniedziałek, 18 listopada 2019 napisz DONOS@

Doradca w cenie

Był szefem kampanii wyborczej kandydata na prezydenta, a teraz został jego urzędowym doradcą. Mariusz Giełgut w poniedziałek 15 grudnia formalnie stał się etatowym doradcą prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. - Jego wynagrodzenie za pracę w łomżyńskim Ratuszu będzie wynosiło 6005 zł brutto – przekazuje Łukasz Czech. Póki co to jedyny doradca nowego prezydenta Łomży i nie wiadomo czy kiedyś będzie drugi.

Mariusz Giełgut etatowy doradca prezydenta Chrzanowskiego (fot. FB)
Mariusz Giełgut etatowy doradca prezydenta Chrzanowskiego (fot. FB)

Mariusz Giełgut ma 34 lata. Ukończył Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży, studia magisterskie w zakresie administracji na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz podyplomowe studia pedagogiczne w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego w Łomży. Obecnie jest doktorantem nauk prawnych w trybie eksternistycznym – Katedra Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu w Białymstoku. Prowadzi niepubliczną placówkę oświatową - Łomżyńskie Centrum Kształcenia Ustawicznego, która zajmuje się prowadzeniem kursów zawodowych. Jest też tzw. strongmenem, czyli czynnym zawodnikiem sportów siłowych.
- W łomżyńskim Ratuszu będzie odpowiedzialny za kontakt ze środowiskiem sportowym i kulturalnym oraz szkołami wyższymi. Będzie odpowiadał również za kwestie związane z ożywieniem starówki – przekazuje Łukasz Czech.
Powołanie Giełguta na swojego doradce prezydent Chrzanowski zapowiedział już w ubiegłym tygodniu. Wówczas mówił też, że nie wiadomo czy będzie powoływał drugiego doradcę do spraw spółdzielni socjalnych jak zapowiedział to tuż po wygraniu wyborów.
- Muszę zobaczyć czy w urzędzie miasta nie ma osoby, która zna się na spółdzielniach socjalnych. Jeśli znajdzie się taka osoba więc wtedy doradcy (drugiego - dop. red.) nie będzie, będzie jeden doradca – mówił prezydent Chrzanowski.

Przypomnijmy poprzedni prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski niedługo po objęciu funkcji zatrudnił jednego asystenta i trzech doradców w tym swojego zięcia i swojego poprzednika na stanowisku prezydenta. Z biegiem czasu wymienił całe to grono. Kadencję zakończył z dwójką doradców, którzy tak jak on już rozstali się z ratuszem.
- Doradcy prezydenta Mieczysława Czerniawskiego Ewa Sznejder i Maciej Gryguc nie pracują w Urzędzie Miejskim od 10 grudnia br. - przekazuje Łukasz Czech. - Ich umowy zostały rozwiązane z upływem czasu na jaki były zawarte tj. na czas pełnienia funkcji Prezydenta przez Mieczysława Czerniawskiego.

Zgodnie z prawem zatrudnienie na stanowisku doradcy i asystenta nie wymaga przeprowadzenia otwartego i konkurencyjnego naboru. Kandydat na takie stanowisko musi spełniać wymogi dotyczące wszystkich pracowników samorządowych, a więc musi być obywatelem polskim, mieć pełną zdolność do czynności prawnych, korzystać z pełni praw publicznych oraz posiadać kwalifikacje zawodowe wymagane do wykonywania pracy na określonym stanowisku. Aby zostać doradcą trzeba też mieć wykształcenie wyższe i 5-letni staż pracy. 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę