Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Chrzanowski wygrał już oficjalnie

Główne zdjęcie
Mariusz Chrzanowski

30-letni prawnik z Łomży Mariusz Chrzanowski (PiS) będzie nowym prezydentem miasta. W niedzielnej drugiej turze wyborów zdecydowanie – zdobywając ponad dwa razy większe poparcie – pokonał dotychczasowego prezydenta Mieczysława Czerniawskiego (66 lat, SLD). Chrzanowski zdobył 11367 czyli 67,67 proc. głosów łomżan, Czerniawski (5431, 32,33 proc.) Frekwencja w drugiej turze wyborów wyniosła 34,5 proc. była o 5 proc. niższa niż w pierwszej turze.

Chrzanowski z samorządem miasta związany jest od 8 lat. Mając 22. lata pierwszy raz został radnym miasta. Wówczas objął funkcję szefa klubu radnych PiS. Po kolejnych wyborach samorządowych, przed czterema laty, został wiceprzewodniczącym Rady Miasta i niedługo potem rozpoczął pracę jako adiunkt w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, gdzie pracuje do dziś.
Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Na tej samej uczelni doktoryzuje się z prawa konstytucyjnego.

Mariusz Chrzanowski to czarny koń wyścigu w PiS do nominacji na kandydata partii w walce o fotel prezydenta Łomży. W stawce pojawił się stosunkowo późno, bo dopiero w wakacje. Znacznie wcześniej miejskie struktury partii jako kandydatów oficjalnie wskazały i przekazały do władz w Białymstoku dwa swoje typy, ale  nie było wśród nich Chrzanowskiego. Ten do rozgrywek wszedł na początku lipca. Jak sam mówił, został o to poproszony, po namyśle zgodził się przyjąć propozycję.

25 lipca Chrzanowski był już w finale wewnątrzpartyjnych rozgrywek. Wówczas jego nazwisko w tym kontekście zostało wymienione wśród 10 nazwisk na posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS w Warszawie. Komitet Polityczny wówczas nie wskazał jednak, który z nich będzie tym jedynym kandydatem. O tym, że rywalizację ma wygrał Chrzanowski zdecydować miał już w następnym tygodniu poseł Krzysztof Jurgiel, który od lipca jednoosobowo, jako pełnomocnik, kieruje partią w województwie. To on też formalnie zgłaszał kandydat na prezydenta Łomży na posiedzeniu Komitetu Politycznego i w połowie września oficjalnie przedstawił go jako kandydata na prezydenta miasta w Łomży. Robiąc to Jurgiel mówił, że „Łomża jest miastem, które zasługuje na przyspieszenie rozwoju”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę