Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Cisza wyborcza

O północy z piątku na sobotę rozpoczyna się cisza wyborcza. Będzie trwała do niedzieli do godziny 21.00 czyli do zamknięcia lokali wyborczych. Zabroniona jest jakakolwiek agitacja także w internecie.

Cisza wyborcza ma związek z II turą wyborów samorządowych. W Łomży, ale także w kilku pobliskich gminach mieszkańcy będą wybierać prezydenta, burmistrzów i wójtów. W trakcie ciszy wyborczej zabronione jest publikowanie sondaży, namawianie do głosowania na konkretnych kandydatów. Zakaz obowiązuje też w internecie.
- Wypowiadanie się w internecie w czasie ciszy wyborczej o kandydatach i komitetach wyborczych jest rodzajem agitacji wyborczej. Takie działanie może być przedmiotem postępowania karnego - – mówił w TVN24 szef Państwowej Komisji Wyborczej Stefan Jaworski.
A naruszanie ciszy wyborczej w internecie jest równoważne z np. wywieszeniem plakatu wyborczego na ulicy. Kara za naruszenie ciszy to grzywna od 20 zł do 5 tys. zł. Jeśli ktoś uważa, że złamano ciszę wyborczą, powinien to zgłosić bezpośrednio policji lub do prokuratury.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę