Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Edukator” pisze do nowych radnych Łomży

„U progu Państwa kadencji zgłaszamy i ponawiamy - odłożoną przez Stowarzyszenie z przyczyn od nas niezależnych - inicjatywę utworzenia w Łomży Centrum Edukacji, Opieki i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wsparcia ich rodzin” – napisał zarząd Stowarzyszenia „Edukator” w Łomży w liście otwartym do nowych radnych Łomży, którzy na pierwszym posiedzeniu spotkają się w najbliższy poniedziałek. Działacze stowarzyszenia podkreślają, że od dziesięciu lat realizują liczne inicjatywy, które bez angażowania środków budżetowych miasta, pozwalają w sposób znaczący złagodzić codzienne problemy dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin, ale wskazują też, że mimo wieloletnich starań dotychczas nie udało się im pozyskać odpowiednich lokali, aby w mieście móc uruchomić takie Centrum.

List otwarty do Państwa Radnych Rady Miejskiej Łomży Szanowni Państwo,
Zarząd Stowarzyszenia „Edukator” w Łomży ma zaszczyt przekazać Państwu słowa najwyższego uznania i serdeczne gratulacje, w związku z uzyskaniem przez Państwa zaszczytnych mandatów Radnego Rady Miejskiej w Łomży na nową kadencję.

Życzymy, by Państwa praca dla dobra wspólnego i zaangażowanie w rozwiązywanie najtrudniejszych problemów mieszkańców naszego miasta ułatwiły codzienne życie tym grupom społecznym, które potrzebują systematycznego wsparcia, empatii i pochylania się nad ich sprawami. Znając Państwa dotychczasowe dokonania i serdeczne zaangażowanie w czynienie dobra, jesteśmy głęboko przekonani, że będziecie Państwo skutecznie wspierać oddolne inicjatywy łomżyńskich podmiotów, działających Pro Publico Bono.

Przekonani, że tylko satysfakcja płynąca ze skutecznego rozwiązywania istotnych spraw ludzkich, jest siłą sprawczą postępu, rozwoju pozytywnych wartości, najgłębszej ludzkiej radości i życzliwości, u progu Państwa kadencji zgłaszamy i ponawiamy - odłożoną przez Stowarzyszenie z przyczyn od nas niezależnych - inicjatywę utworzenia w Łomży Centrum Edukacji, Opieki i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wsparcia ich rodzin.

Skala potrzeb w tej dziedzinie niestety ciągle rośnie. Niemal codziennie zgłaszają się do nas rodzice z Łomży i okolic, których dzieci są dotknięte różnorodnym ograniczeniem sprawności w wykonywaniu podstawowych, życiowych czynności. Problemy te nasilają się w miarę upływu kolejnych faz rozwoju, jeśli takie dzieci  i  rodziny nie uzyskają w odpowiednim czasie fachowej pomocy i wielospecjalistycznego wsparcia. Pojawianie się chorego dziecka w rodzinie jest często realnym zagrożeniem dla jej trwałości; nie wszyscy rodzice są w stanie sprostać wyzwaniom, jakie przynosi im trudny los. Jesteśmy głęboko przekonani, że włączenie się w realizację inicjatyw, które przyniosą ulgę choćby jednemu dziecku, choćby jednej rodzinie jest wręcz obowiązkiem każdej organizacji, każdego światłego, wrażliwego człowieka.

Stowarzyszenie „Edukator” w Łomży już od dziesięciu lat z powodzeniem realizuje liczne inicjatywy, które bez angażowania środków budżetowych miasta, pozwalają w sposób znaczący złagodzić codzienne problemy dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin, /szczegółowe informacje na naszej stronie www.sosedukator.pl; polecamy ją życzliwej uwadze Państwa/. Mimo naszych usilnych i wieloletnich starań nie udało się nam pozyskać odpowiednich lokali, umożliwiających rozszerzenie i skuteczną realizację działań, które pozwoliłyby raz na zawsze rozwiązać w Łomży problemy osób niepełnosprawnych i odciążyć ich rodziny

Jesteśmy przekonani, że Państwa zaangażowanie i znana nam wrażliwość na palące, zasygnalizowane powyżej potrzeby społeczne, które niestety nigdy nie zostały skutecznie rozwiązane przez władze administracyjne naszego miasta, pomogą sfinalizować planowane od lat w Stowarzyszenia działania i doprowadzić je do osiągnięcia-oczekiwanych przez wiele osób niepełnosprawnych i ich rodziny - pozytywnych efektów.

Życząc Państwu Radnym wszelkiej pomyślności w skutecznej realizacji celów i zamierzeń dla dobra wspólnego, bardzo prosimy potraktować nasz list jako zapowiedź inicjatywy obywatelskiej na rzecz utworzenia w Łomży Centrum Edukacji, Opieki i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wsparcia ich rodzin.

Łomżyńskie Stowarzyszenie „Edukator” podejmie ją po raz kolejny, z wielką nadzieją na życzliwość Państwa, na wsparcie, na skuteczne zaangażowanie.

Z poważaniem
Zarząd Stowarzyszenia „Edukator"
Barbara Kuczałek - Prezes Zarządu
Mikołaj Jednacz - Wiceprezes
Elżbieta Wdziękońska - Skarbnik


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę