Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Piorunek wicemarszałkiem?

Główne zdjęcie
Jacek Piorunek

Jacek Piorunek (PO) prawdopodobnie będzie jednym z dwóch wicemarszałków w nowym zarządzie województwa podlaskiego. Jak wynika z nieoficjalnych informacji choć władzę w województwie utrzymała dotychczas rządząca koalicja nastąpić ma znacząca wymiana ludzi w zarządzie województwa. Ze starego do nowego przejdą prawdopodobnie tylko dwie osoby: Mieczysław Baszko z PSL-u, który ma zostać nowym marszałkiem województwa, i właśnie Jacek Piorunek z Łomży.

Mieczysław Baszko z Sokółki na marszałka województwa zgłoszony jest przez PSL, który w nowym sejmiku zdobył więcej głosów niż PO. Jest jakby naturalnym kandydatem, bo uzyskał rekordowo wysokie poparcie wyborców - aż 16 tys. 346 głosów. Ze względu na to, że PSL jest większą partią od PO – przynajmniej tak wynika z wyborów w regionie – ludowcy chcą i mają mieć trzech swoich przedstawicieli w nowym zarządzie województwa. Poza Mieczysławem Baszko nominacje otrzymali także  Cezary Cieślukowski z Suwałk i Jerzy Leszczyński z Ciechanowca, (który od lat jest zastępcą dyrektora oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży).
W zamian za to PO ma mieć dwóch wicemarszałków. Jednym z nich ma być obecny wojewoda podlaski Maciej Żywno, a drugim – prawdopodobnie - Jacek Piorunek z Łomży. Jego wskazanie do władz województwa ma wynikać także z chęci zapewnienia tam reprezentacji wszystkich regionów województwa.
Dodajmy, że Jacek Piorunek „łomżyńskim” członkiem zarządu województwa podlaskiego jest nieprzerwanie już do początku 2008 roku.

Z naszych informacji wynika, że PSL ma oddać PO także fotel przewodniczącego sejmiku województwa podlaskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę