Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sejmik już oficjalnie

Po pięciu dniach od wyborów poznaliśmy wyniki wyborów do sejmiku województwa podlaskiego. Potwierdziły się wcześniejsze informacje, że wygrało Prawo i Sprawiedliwość, ale nie uzyskało większości w sejmiku. PiS będzie mieć 12 radnych, na to ugrupowanie głosowało 33,68 procent wyborców. 9 mandatów przypadło Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, na które głosowało 27,54 procent wyborców. 8 mandatów uzyskała Platforma Obywatelska z poparciem 22,46 procent. Jednego radnego w sejmiku będzie mieć SLD Lewica Razem, na którą głosowało 6,8 procent wyborców.

Mandaty z PiS będą mieć: Jan Dobrzyński, który walczy też o fotel prezydenta Białegostoku, Bogusław Dębski, który był radnym sejmiku i wicemarszałkiem cztery lata temu, Marek Citko, Justyna Żalek, Leszek Dec, Krzysztof Krasiński, Kazimierz Gwiazdowski, Marek Olbryś, Agnieszka Muzyk, Łukasz Siekierko, Henryk Łukaszewicz i Dorota Kędra-Ptaszyńska.

Z PSL do sejmiku dostali się; Mieczysław Baszko - obecnie wicemarszałek, Bogdan Dyjuk - obecnie przewodniczący sejmiku, Cezary Cieślukowski, który w poprzedniej kadencji reprezentował PO, Włodzimierz Szypcio, Mieczysław Bagiński, Stefan Krajewski, Jerzy Leszczyński, Mikołaj Janowski i Walenty Korycki - dotychczas wicemarszałek województwa.

Platformę Obywatelską będą reprezentować w sejmiku: Jarosław Dworzański, dotychczasowy marszałek województwa, Marian Szamatowicz, który w poprzedniej kadencji reprezentował w sejmiku SLD, Karol Pilecki, który dotychczas był członkiem Zarządu Województwa, Waldemar Kwaterski, który też ponownie zdobył mandat, Anna Naszkiewicz, Jacek Piorunek - dotychczas członek zarządu województwa, Maciej Żywno - obecny wojewoda podlaski i Daria Sapińska.

Mandat dla SLD zdobył dotychczasowy starosta hajnowski Włodzimierz Pietroczuk.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę