Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Po wyborach władze województwa bez zmian?

Na razie nie wiadomo, kiedy będą znane oficjalne wyniki wyborów do sejmiku województwa podlaskiego. Komisja wyborcza ma na razie protokoły z czterech, z siedemnastu powiatów – poinformowała PAP. Agencja przytacza także cząstkowe wyniki podawane przez PKW, na podstawie informacji z obwodowych komisji wyborczych, z których wynika, że wybory do sejmiku w województwie podlaskim miałoby wygrać PSL przed PiS, PO i SLD.

Pracująca przy wyborach dyrektor biura sejmiku województwa podlaskiego Bogumiła Karniewicz powiedziała PAP, że we wtorek do południa do komisji trafiły protokoły z czterech powiatów: sejneńskiego, augustowskiego, grajewskiego i miasta Suwałki.

PAP podaje, że z podawanych przez Państwową Komisję Wyborczą cząstkowych wyników wyborów do sejmików (PKW powołuje się na dane z blisko 109 tys. protokołów głosowania w obwodach, na blisko 123,4 tys. w całym kraju) - w wowjeództwie podlaskim wygrywa PSL (35,75 proc.), przed PiS (30,34 proc.) i PO (19,03). Komitet SLD-Lewica Razem według tych danych ma 5,86 proc..

To oznaczałoby, że w 30-osobowym sejmiku województwa podlaskiego większość i władzę miałaby dotychczasowa koalicja PO-PSL.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę