czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Nieudany skok na dom

Policjanci z Łomży zatrzymali 50-letnią kobietę i 58-letniego mężczyznę podejrzanych o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego. Dyżurny policji w Łomży otrzymał zgłoszenie, że w czasowo niezamieszkałym domu na terenie miasta prawdopodobnie są włamywacze, którzy wynoszą stamtąd skradzione przedmioty. Najszybciej na miejsce zdarzenia dotarł patrol drogówki. W środku, w jednym z pomieszczeń policjanci znaleźli chowająca się za drzwiami 50-letnią kobietę. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano też jej 58-letniego wspólnika.

Wszystko to rozgrywało się w środę. Policjanci podają, że gdy dotarli na miejsce zgłoszenia zauważyli, że w domu są powybijane szyby, przez które prawdopodobnie sprawcy dostali się do wnętrza. W środku były powyrywane ze ścian przewody instalacji elektrycznej i zdemontowane rury. Brakowało też wielu metalowych przedmiotów wyposażenia.
Przeszukując dom policjanci w jednym z pomieszczeń za drzwiami zauważyli chowającą się kobietę. Okazało się, że to 50-letnia mieszkanka Łomży, która wraz z o 8 lat starszym mężczyzna włamała się do domu. Wczoraj oboje usłyszeli zarzuty. Za kradzież z włamaniem odpowiedzą teraz przed sądem.
Policja podaje, że straty przestępczej działalności złodziei oszacowane zostały przez pokrzywdzonego na 3000 zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0