Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Po władzę... dla mieszkańców?

Główne zdjęcie
Wystąpienie Jerzego Brodziuka, prezesa Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

- KWW „Razem dla Łomży” powstał z potrzeby dokonania zmian w sposobie funkcjonowania władz miasta – mówił Jerzy Brodziuk, prezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej podczas konwencji wyborczej prezentując „deklarację programową” komitetu. „Razem dla Łomży” to jedyny komitet wyborczy, który nie zgłosił własnego kandydata na prezydenta Łomży, a Jerzy Brodziuk nawet nie jest kandydatem na radnego. - To jest jedyny komitet wyborców, a nie kandydatów. Z założycieli komitetu połowa, tak jak ja, nigdzie nie kandyduje – tłumaczył.

- Samorządem Łomży nie jest Rada Miasta, jak się potocznie przyjęło uważać. Prezydent jest tylko władzą wykonawczą. Samorząd to zgodnie z definicją wszyscy mieszkańcy – zapisali w deklaracji programowej działacze KWW „Razem dla Łomży”.
Jak przekonują do władzy w mieście idą aby władzę nad miastem oddać mieszkańcom, ale jak podkreślają nie partiom politycznym, dla których wybory maja być „skokiem na publiczna kasę”. Oceniają, że dziś „miejscowa władza – zarówno prezydent, jak i Rada Miasta – funkcjonują w oderwaniu od mieszkańców i ich problemów” choć na listach kandydatów na radnych tego komitetu jest pięcioro obecnych radnych Łomży, a co najmniej drugie tyle było radnymi miasta we wcześniejszych kadencjach. na listach są też m.in. synowie dwóch byłych prezydentów Łomży - Turkowskiego i Brzezińskiego. 
Wśród 7. głównym kierunków działania komitetu po wyborach są m.in. „wdrożenia współpracy samorządu z organizacjami”, „ograniczenie kosztów utrzymania rodzin spowodowanych czynnikami zależnymi od miasta” ale także „zadbanie o jawność działania władz miasta i podmiotów zależnych” oraz „zwiększenie efektywności pracy Rady Miejskiej przy zmniejszeniu kosztów”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę