poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Kolejne potrącenie pieszego

Mężczyzna został potrącony przez samochód w Kupiskach koło Łomży. Do wypadku doszło w poniedziałek około 18.30. 47-letni pieszy z obrażeniami ciała – według świadków poważnymi – trafił do szpitala. Na miejscu pracują jeszcze policjanci ustalając okoliczności zdarzenia. - Według wstępnych ustaleń prawdopodobnie mężczyzna wtargnął na jezdnię wprost przed samochód – mówi Ewelina Szlesińska oficer prasowy policji w Łomży.

Mężczyzna został potrącony przez osobowego citroena, który jechał w kierunku Nowogrodu. Samochód z prawej strony ma rozbitą przednią szybę. 
To kolejne zdarzenie z udziałem pieszego w regionie. W niedzielę rano w okolicach Janowa śmiertelnie został potrącony 31-letni pieszy. Kierowca ciężarówki uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy rannemu. Jest poszukiwany przez policję (zobacz: Śmiertelne potrącenie)

Policjanci ostrzegają, że początek jesieni, zmiana aury i szybciej zapadający zmrok powodują pogorszenie się warunków drogowych. Ograniczona widoczność ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, zwłaszcza pieszych i rowerzystów. Od początku września na terenie województwa podlaskiego zaistniało 21 wypadków z udziałem osób pieszych, w których zginęło 7, a rannych zostało 15 osób.
Policja przypomina, że od 31 sierpnia znowelizowana ustawa prawo o ruchu drogowym nakłada na pieszych poruszających się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym obowiązek noszenia elementów odblaskowych w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu.

cz
pon, 20 października 2014 19:37
Data ostatniej edycji: wt, 21 października 2014 08:43:50

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0