Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 17 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Kolejne potrącenie pieszego

Mężczyzna został potrącony przez samochód w Kupiskach koło Łomży. Do wypadku doszło w poniedziałek około 18.30. 47-letni pieszy z obrażeniami ciała – według świadków poważnymi – trafił do szpitala. Na miejscu pracują jeszcze policjanci ustalając okoliczności zdarzenia. - Według wstępnych ustaleń prawdopodobnie mężczyzna wtargnął na jezdnię wprost przed samochód – mówi Ewelina Szlesińska oficer prasowy policji w Łomży.

Mężczyzna został potrącony przez osobowego citroena, który jechał w kierunku Nowogrodu. Samochód z prawej strony ma rozbitą przednią szybę. 
To kolejne zdarzenie z udziałem pieszego w regionie. W niedzielę rano w okolicach Janowa śmiertelnie został potrącony 31-letni pieszy. Kierowca ciężarówki uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy rannemu. Jest poszukiwany przez policję (zobacz: Śmiertelne potrącenie)

Policjanci ostrzegają, że początek jesieni, zmiana aury i szybciej zapadający zmrok powodują pogorszenie się warunków drogowych. Ograniczona widoczność ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, zwłaszcza pieszych i rowerzystów. Od początku września na terenie województwa podlaskiego zaistniało 21 wypadków z udziałem osób pieszych, w których zginęło 7, a rannych zostało 15 osób.
Policja przypomina, że od 31 sierpnia znowelizowana ustawa prawo o ruchu drogowym nakłada na pieszych poruszających się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym obowiązek noszenia elementów odblaskowych w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu.

cz
pon, 20 października 2014 19:37
Data ostatniej edycji: wt, 21 października 2014 08:43:50

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę