Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@

Pawilony dworcowe już właścicieli

Sześciu pierwszych przedsiębiorców z kompleksu pawilonów przy dworcu PKS podpisało akty notarialne z miastem w których przejmują oni na własności budynki i otrzymują w użytkowanie wieczyste na 99 lat działki pod nimi. - Myśmy te pawilony sami wybudowali, ale prawnie dotychczas one do nas nie należały – mówiła Łucja Ogrodnik dziękując prezydentowi i radnym miasta, za to, że - jak zaznaczała po 10 latach zabiegów - "od dziś możemy podejmować decyzje co do dalszej ich przyszłości". A ta jawi się całkiem ciekawie. Dziennikarzom udostępniono wizualizację koncepcji według której pawilony mają być przebudowane w ciągu najbliższych 4 lat.

- To jest jedyny warunek w umowach notarialnych. Jeśli w ciągu 4 lat nie zostanie on wypełniony pawilony i działki wracają do miasta – mówił prezydent Mieczysław Czerniawski, który w poniedziałek, w samo południe zorganizował przy pawilonach briefing prasowy, podczas którego wręczył 5 z 6 podpisanych wcześniej u notariusza aktów notarialnych. - To historyczna chwila, że po 20 latach (od budowy pawilonów – dop. red.) spełniliśmy, spełniłem państwa marzenia – dodawał prezydent przypominając, że wcześniej Rada Miasta zgodziła się na przekazanie tych nieruchomości.
W sumie przy dworcu PKS są 34 pawilony i wszystkie one mają być przekazane na tej samej zasadzie ich dotychczasowym użytkownikom. Wszystkie też mają w nieodległej przyszłości przejść metamorfozę. Plastikowy biały siding zastąpić mają wielkie szklane płyty nadając całemu obiektowi nowoczesnego wyglądu.
- Wewnątrz pozostanie tyle samo miejsca co dziś, tylko sufity zostaną podniesione – mówi jeden z przedsiębiorców dodając, że wejścia do pawilonów, tak jak chcieli, pozostaną od strony dworca.
Prace związane z modernizacją pawilonów dworcowych maja rozpocząć się w przeciągu dwóch lat.

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: wizualizacja pawilonów po modernizacji - widok od strony dworca PKS
Foto: wizualizacja pawilonów po modernizacji - widok od Alei Legionów
Foto: wizualizacja pawilonów po modernizacji - widok od ul. Dworcowej
cz
pon, 20 października 2014 13:24
Data ostatniej edycji: pon, 20 października 2014 15:23:59

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę