Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Drogie błędy...

Niemal 200 tysięcy złotych, wraz z odsetkami, wyniosła druga kara nałożona na Łomżę za nieprawidłowości przy realizacji unijnego projektu „Stop wykluczeniu cyfrowemu w mieście Łomża”. Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta miasta potwierdza nasze ubiegłotygodniowe doniesienia w tej sprawie. Jak mówi decyzja o tzw. korekcie finansowej wpłynęła do Urzędu Miejskiego 6 października 2014 roku.

- Władza Wdrażająca Programy Europejskie uznała za niekwalifikowalne wydatki w wysokości 164 062 zł  poniesione na rzecz personelu Partnera – podaje Sobocińska.
To oznacza, że miasto musi zwrócić tę kwotę wraz z odsetkami, które wyniosły ponad 30 tysięcy złotych.
Jak przekazuje Anna Sobocińska zastrzeżenia WWPE dotyczą nieprawidłowości powstałych podczas wyboru wykonawców przez Partnera projektu, który zgodnie z umową o dofinansowanie był zobligowany do przestrzegania i respektowania jej zapisów, w tym stosowania zasady konkurencyjności. W związku z tym podstawą uznania wydatków za niekwalifikowalne było dokonanie wyboru wykonawców przez Partnera z naruszeniem postanowień umowy o dofinansowanie.
Rzeczniczka prezydenta informuje, że w umowie partnerstwa pomiędzy Miastem Łomża a Partnerem (była nim Fundacja Euro Nation -dop. red.) jest zapis, że w przypadku uznania środków za nieprawidłowo wydatkowane, Partner jest zobowiązany zwrócić je wraz z odsetkami określonymi jak dla zaległości podatkowych. Już ubiegłym tygodniu Łukasz Czech informował nas, że przygotowywany jest pozew sądowy, w którym miasto będzie domagało się zwrotu tych środków do Fundacji.

Przypomnijmy pierwsza „kara” w związku z błędami przy realizacji tego projektu wraz z odsetkami wyniosła 172,5 tys zł. Wówczas nieprawidłowości dotyczyły przetargu na „zaprojektowanie i wybudowanie sieci szerokopasmowej”. Także wtedy miejscy urzędnicy winę za błędy zrzucali na byłego już Partnera -  Fundację Euro Nation, której prezes był sekretarzem komisji przetargowej. Ten odrzucał zarzuty podając, m.in. że przewodniczącym i zastępcą przewodniczącego komisji byli miejscy urzędnicy.

cz
pon, 13 października 2014 14:39
Data ostatniej edycji: pon, 13 października 2014 15:11:01

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę