Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

„61” znowu „drogą śmierci”

Główne zdjęcie
Wypadek na DK 61

Te dane mogą zszokować. Prowadząca przez Łomżę droga nr 61 znowu staje się drogą śmierci. W tym roku dramatycznie zwiększyła się zarówno liczba wypadków i kolizji jak i ich ofiar. Na „61” w okresie pod stycznia do końca sierpnia zginęło dwa razy więcej osób niż przed rokiem, a liczba osób rannych w tym okresie wzrosła tu o 75%. Co ważne tak gwałtowny wzrost zagrożenia na „61” wystąpił przy notowanym w całym województwie spadku - rzędu 4% - zarówno liczby wypadków drogowych jak i ich ofiar.

Alarmujące dane dotyczące liczby wypadków i ich ofiar na prowadzącej przez Łomżę, Stawiski i Grajewo drodze krajowej nr 61 podali policjanci w raporcie dotyczącym „Stan bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie woj. podlaskiego wg powiatów w okresie styczeń – sierpień 2014 roku”.  W ciągu tych ośmiu miesięcy na terenie województwa podlaskiego doszło do 443 wypadków drogowych, w których 76 osób zginęło i 512 osób zostało rannych. W porównaniu do 2013 roku – i to jest zadowalające - nastąpił spadek wypadków o 17, tj. o 3,7%, spadek zabitych o 3, tj. o 3,8%, spadek rannych o 30, tj. o 5,5%.

Statystyki przestają być tak „zadowalające” gdy popatrzymy na poszczególne drogi. Okazuje się, że na liczącej tylko około 125 kilometrów – od Augustowa po okolice podostrołęckiego Laskowca – drodze krajowej nr 61 zanotowano gwałtowny wzrost zarówno liczby wypadków jak i osób w nich poszkodowanych.  Do końca sierpnia na tej drodze odnotowano 27 wypadków co jest wzrostem o 92% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. W tych wypadkach zginęło 10 osób czyli dwa razy więcej niż przed rokiem, a kolejnych 21 osób zostało rannych – wzrost o 75%. W tym samy czasie na tej drodze doszło do 287 kolizji drogowych, co także jest wzrostem i to aż o 49,5% w stosunku do poprzedniego roku.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę