Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zgrzywa i jego komitet po władzę w Łomży

Główne zdjęcie
Sławomir Zgrzywa

- Przyjąłem propozycję startu w wyborach na prezydenta Łomży i nie ukrywam, że mam zamiar te wybory wygrać – mówił Sławomir Zgrzywa, do niedawna szef miejskich struktur PO, a teraz lider Komitetu Wyborczego Wyborców „Łomża Nasze Miasto”, który w poniedziałek zgłosił do rejestracji listy z 46. nazwiskami kandydatów na radnych miasta. - Grupujemy niezależnych, samodzielnie myślących mieszkańców Łomży – mówił Zgrzywa podkreślając, że wszyscy są bezpartyjni. - Mają ciekawe pomysły i chęć do pracy na rzecz miasta.

Andrzej Cholewicki, Andrzej Modzelewski, Andrzej Wojtkowski, Krzysztof Sychowicz, Sławomir Zgrzywa, Ewa Chludzińska, Jan Jarota i Jan Bajno
Andrzej Cholewicki, Andrzej Modzelewski, Andrzej Wojtkowski, Krzysztof Sychowicz, Sławomir Zgrzywa, Ewa Chludzińska, Jan Jarota i Jan Bajno
Krzysztof Sychowicz, Sławomir Zgrzywa, Ewa Chludzińska, Jan Jarota i Jan Bajno
Krzysztof Sychowicz, Sławomir Zgrzywa, Ewa Chludzińska, Jan Jarota i Jan Bajno
Andrzej Cholewicki, Andrzej Modzelewski, Andrzej Wojtkowski, Krzysztof Sychowicz
Andrzej Cholewicki, Andrzej Modzelewski, Andrzej Wojtkowski, Krzysztof Sychowicz
Czesław Rybicki
Czesław Rybicki

Na liście kandydatów komitetu Łomża Nasze Miasto są m.in. dr hab. prof. PWSIiP Krzysztof Sychowicz, poeta  Andrzej Cholewicki, wiceprezes miejskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Ewa Chludzińska, czy były prezes Pepees Artur Bałdowski. Jest też tam pięcioro obecnych radnych miasta. To radni, którzy dotychczas grupowani byli jako zwolennicy obecnego prezydenta miasta Mieczysława Czerniawskiego.
- Nie do końca z tym się zgodzę, że ci radni popierali prezydenta we wszystkich działaniach – mówił Sławomir Zgrzywa pytany o to jak się ma ich obecność na liście do dokonanej przez niego kilka tygodni temu oceny, że  styl sprawowania urzędu prezydenta charakteryzują afery, nepotyzm i kumoterstwo. - Być może niezbyt głośno przeciwko temu występowali. Sam fakt, że nie przystąpili do tworzonego przez niego komitetu daje gwarancję, że bardziej reprezentują interes miasta, a nie prezydenta – dodawał Zgrzywa.
Obecni na konferencji prasowej liderzy list komitetu mówili dlaczego zdecydowali się kandydować na radnych miasta. Ewa Chludzińska bo chce działać „dla Łomży jako miasta, które oświatą stoi”, Krzysztof Sychowicz dlatego, że „kocha Łomżę ” i chce „aby miasto rozwijało się lepiej i sprawniej”, Andrzej Cholewicki, który też kocha Łomżę, „wie, że to są ostatnie pieniądze, które trzeba wykorzystać”, a Czesław Rybicki, bo ma dość „kłótliwości w radzie” i chciałby dążyć do pojednania. 
Zgoła odmiennie obecność na liście tego komitetu uzasadniali obecni radni miasta. Jan Jarota mówił, że „to jest mój wybór” bo „komitet jest bezpartyjny czyli niesterowany z zewnątrz”. Radny Andrzej Wojtkowski dlatego, że „jedna kadencja to za mało”.
- Wiem, że zrobiłem wiele dobrego dla miasta, ale jest wiele rzeczy, które powinienem dokończyć – mówił.
Podobnie twierdzili także radny Andrzej Modzelewski - „jako radny zobaczyłem jak wile rzeczy jest do zrobienia dlatego postanowiłem jeszcze raz ubiegać się o tę funkcję”, oraz radny Jan Bajno, który podkreślał, że w radzie miasta Łomży jest już od 4 kadencji i „jako wykładowca (dwóch uczelni w Łomży z tytułem naukowym „doktor nauk o zdrowiu” – dop. red) spełniam się doskonale, ale chcę przekazać wiedzę i doświadczenie młodszym kolegom, przyszłym radnym”.

Sławomir Zgrzywa oceniając na ile mandatów liczy komitet mówił, że „realnie to 4-5, ale  mam nadzieję, że będzie ich więcej”.

Lista kandydatów na  radnych startujących do Rady Miasta Łomży z Komitet Wyborczy Wyborców Łomża Nasze Miasto

Okręg nr 1
1. Andrzej Modzelewski
2. Jan Jarota
3. Ewa Chludzińska
4. Bogusław Bazydło
5. Karol Gawkowski 
6. Ewelina Styła 
7. Milena Płaza 
8. Dariusz Bandach
9. Joanna Domitrz
10. Mateusz Niebrzydowski

Okręg nr 2
1. Jan Bajno
2. Andrzej Cholewicki 
3. Alicja Modzelewska
4. Joanna Skrodzka
5. Zdzisław Sierzputowski 
6. Mariusz Tarka 
7. Michał Kaseja 
8. Ewa Czamarecka 
9. Patrycja Gawrońska 
10. Andrzej Kujawa

Okręg nr 3
1. Sławomir Zgrzywa
2. Krzysztof Sychowicz
3. Hanka Gałązka 
4. Jerzy Cwalina 
5. Milena Alicja Stachelska 
6. Marek Sierbiński 
7. Henryk Sierzputowski 
8. Jacek Lis 
9. Jacek Kapuściak
10. Hanna Klimczuk
11. Beata Mateuszczyk
12. Alicja Niemczura
13. Andrzej Lutrzykowski
14. Bartłomiej Leszczyński

Okręg nr 4
1. Czesław Rybicki 
2. Andrzej Wojtkowski 
3. Artur Bałdowski
4. Marzena Odachowska
5. Agnieszka Leśniewska 
6. Izabela Kamińska 
7. Radosław Jemielity 
8. Michalina Kossakowska 
9. Iwona Zubik
10. Barbara Małgorzata Drożyner
11. Zbigniew Zieliński 
12. Rafał Przychodzeń

210407125521.jpg
cz
pon, 06 października 2014 15:49
Data ostatniej edycji: pon, 06 października 2014 17:36:03

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę