Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

W „Perspektywie” zbiórka na ocieplanie

Główne zdjęcie
Zasoby SM Perspektywa

Mieszkańcy 47 bloków Spółdzielni Mieszkaniowej „Perspektywa” otrzymali propozycje trzykrotnego wzrostu składki na fundusz remontowy. Od 1 stycznia 2015 roku – na pięć lat opłata ich wzrosłaby z dotychczasowych 70 groszy za metr mieszkania do 2,10zł/m2. W ten sposób władze spółdzielni chcą zebrać środki na konieczną termomodernizację budynków budowanych w latach 80 z wielkiej płyty. Jak tłumaczy Leszek Konopka, wiceprezes spółdzielni, tak finansowane jest ocieplanie bloków w wielu spółdzielniach w Polsce, a mieszkańcy SM „Perspektywa” mają czas do końca października na decyzję czy chcą ocieplania i w związku z tym większej opłaty, czy też nie.

List zarządu SM Perspektywa do mieszkańców bloków, które - jeśli mieszkańcy zgodzą się płacić więcej - będą ocieplane
List zarządu SM Perspektywa do mieszkańców bloków, które - jeśli mieszkańcy zgodzą się płacić więcej - będą ocieplane

Pięcioletni program termomodernizacji bloków w SM „Perspektywa” został przyjęty podczas czerwcowego Walnego Zgromadzenie Członków. Przewiduje się, że prace prowadzone na budynkach zbudowanych w latach 1983-1992 zrealizowanych w technologii OWT będą finansowane w całości ze środków funduszu remontowego. W związku z tym, pod koniec sierpnia, Rada Nadzorcza uchwaliła, że w tych blokach konieczne jest podniesienie na okres 5 lat funduszu remontowego ze stawki 0,70zł/m2 p.u na 2,10zł/m2 p.u. Dotyczy to w sumie 47 bloków zlokalizowanych przy ulicach Księżnej Anny, Księcia Janusza, Kasztelańskiej, Rycerskiej, Łagody i Kazańskiej. Nowa stawka miałaby obowiązywać od dnia 1 stycznia 2015r., ale pod warunkiem, że zgodzi na nią się większość mieszkańców poszczególnych bloków.
„Przyjmujemy, że brak sprzeciwu zgłoszonego na piśmie do Spółdzielni, do dnia 31 października 2014r. równoznaczne będzie z realizacją przedstawionego programu i sposobu jego finansowania.
Sprzeciw ponad 50% właścicieli mieszkań w danym budynku złożony na piśmie do Spółdzielni spowoduje odstąpienie od podwyżki czynszu i wykonania termomodernizacji danej nieruchomości” - czytamy w piśmie jakie otrzymali mieszkańcy 47 bloków spółdzielni. 
- Ten sposób finansowania prac termomodernizacyjnych stosowany jest w wielu spółdzielniach w Olsztynie, Białymstoku czy Warszawie – mówi  Leszek Konopka, wiceprezes SM „Perspektywa”. - Jeśli mieszkańcy, któregoś z bloków nie zgodzą się, to po prostu ten blok nie będzie ocieplany – dodaje.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę