Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

W Polsce po raz 13., w Łomży po raz 1.

Łomża w tym roku przyłączyła się do akcji Europejski Dzień bez Samochodu. Dziś kierowcy z Łomży, którzy zostawią przed domem własny samochód po mieście będą mogli jeździć autobusami MPK za darmo. Zamiast kupować bilet wystarczy mieć przy sobie prawo jazdy i ważny dowód rejestracyjny samochodu osobowego.

„Nasze ulice – nasz wybór” to hasło tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, który odbywa się w dniach 16-22 września. Komisja Europejska po raz pierwszy zorganizowała taki tydzień w 2002 roku i od tej pory corocznie odbywają się w wielu europejskich miastach imprezy, które pokazują korzyści płynące z ograniczenia używania samochodów osobowych i zastąpienia ich bardziej przyjaznymi dla środowiska naturalnego formami transportu - komunikacją miejską, rowerami, chodzeniem pieszo. Najważniejszym i najpopularniejszym elementem akcji jest obchodzony 22 września „Dzień bez Samochodu”. W tym roku do akcji włączyło się łomżyńskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji oferując kierowcom osobówek możliwość bezpłatnej jazdy „empekami” po całym mieście.

PG 2 z Łomży Bez Samochodu
W sposób specjalny do akcji włączyła społeczność PG nr 2. Wszyscy nauczyciele Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży im. Jana Pawła II zobowiązali się, że do szkoły dotrą pieszo, rowerami lub komunikacja miejską.
- W ten sposób chcemy pokazać młodzieży, że zależy nam na świecie, w którym oddychamy czystym powietrzem i żyjemy w mniej hałaśliwym środowisku – podkreśla Hanna Bazydło, inicjatorka akcji i nauczycielka łomżyńskiego PG 2. – Chcemy pokazać, że jesteśmy sami w stanie trzymać się zasad, które przekazujemy naszym uczniom na każdej lekcji. Mam tu na myśli życie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, promocję sportu i zdrowego stylu życia. Po naszych drogach jeździ coraz więcej samochodów, motocykli, skuterów i wiele osób, nie wyobraża sobie, że mogłoby przebyć jakąś drogę w inny sposób. Przesiadając się na rower, idąc pieszo bądź korzystając z łomżyńskiego MPK z pewnością wszyscy nabierzemy dystansu do pojazdów mechanicznych, dotlenimy się i będziemy mieli czas na przyjrzenie się naszemu miastu z innej niż samochodowa perspektywy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę