Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Uwaga! Dzikie zwierzęta na drodze

Główne zdjęcie
Zdarzenie na DK 64 w okolicach wsi Żelechy

Do czterech kolizji drogowych z udziałem zwierząt doszło wczoraj na drogach w okolicy Łomży. Padły cztery dziki i jedna sarna. Na szczęście nikomu z podróżujących samochodami nic się nie stało, ale policjanci ostrzegają kierowców i proszą o uwagę zwłaszcza gdy przejeżdżają w pobliżu lasów.

Zdarzenie na DK 64 w okolicach wsi Żelechy
Zdarzenie na DK 64 w okolicach wsi Żelechy
Zdarzenie na DK 64 w okolicach wsi Żelechy
Zdarzenie na DK 64 w okolicach wsi Żelechy

Serię wypadków ze zwierzętami zapoczątkował 45-letni kierowca toyoty jadąc jeszcze przed świtem o godz. 3.50 drogą krajową nr 64. W okolicach wsi Wyrzyki na drogę przed samochód wbiegł dzik. Nie udało się uniknąć zderzenia. Kolejne podobne zdarzenie z dzikim zwierzęciem miało miejsce o godzinie 7.50 na drodze pomiędzy Kalinowem a Drozdowem. Sarna wybiegła wprost pod golfa.  
Do kolejnych dwóch zdarzeń doszło wieczorem. Najpierw, około godziny 20.30 jadące drogą krajową nr 61 audi śmiertelnie potrąciło dzika, a 20 minut później samochód marki fiat punto na drodze krajowej nr 64, na odcinku Żelechy – Wyrzyki, zderzył się z dwoma dzikami. Na szczęście w żadnym z tych zdarzeń nie ucierpieli ludzie jadący samochodami. Zderzenia kończyły się śmiercią zwierząt i uszkodzeniami samochodów.

Policjanci przestrzegają jednak kierowców i proszą ich o zachowanie szczególnej uwagi. Zderzenie z dorosłym dzikiem, sarną czy łosiem może zakończyć się tragicznie. Dwa miesiące temu w województwie małopolskim w wypadku spowodowanym przez zwierzęta zginęła rodzina z 2-letnim dzieckiem. Dziki wbiegły na drogę i zepchnęły samochód, którym podróżowała ta rodzina, wprost pod tira jadącego w przeciwnym kierunku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę