Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Prezydencki program Piorunka

Główne zdjęcie
Jacek Piorunek

- Dobrze oceniam współpracę z obecnym prezydentem Łomży, a dzięki niej Łomża zmieniła swoje oblicze – mówił Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego i kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Łomży, dodając, że wartość 82. zrealizowanych w Łomży i najbliższej okolicy projektów współfinansowanych środkami unijnymi z RPO wyniosła około miliarda złotych. - To nie tylko projekty miasta, ale i przedsiębiorców – zaznaczał podkreślając, że dalszy rozwój Łomży także musi odbywać w oparciu o te środki. - Pod koniec września podpisujemy z rządem nowy kontrakt wojewódzki. Ja wiem jakie tam są środki i jakie możliwości – dodawał.

Jacek Piorunek i Cezary Kisiel
Jacek Piorunek i Cezary Kisiel

Zdaniem Jacka Piorunka podstawowymi zadaniami nowego prezydenta Łomży powinno być dopilnowanie budowy Via Baltica wraz z obwodnicą miasta, rewitalizacji kolei oraz zapewnienie wzrostu przedsiębiorczości. 
- Ja nie wierzę, że do 2020 roku powstanie Via Baltica, ale wierzę, że przynajmniej uda się rozpocząć jej budowę – mówił Piorunek zaznaczając, że rola prezydenta miasta jest „przypilnowanie tej inwestycji”.
Podobną rolą prezydent powinien odgrywać w przypadku modernizacji linii kolejowej z Łomży do Śniadowa i przez Łapy do Białegostoku.
- W nowym Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podlaskiego (2014-2020) zapisaliśmy 60 mln euro na kolej. Trzeba przypilnować władz województwa  i PKP PLK aby to zrealizować. Potrzebna jest niezwykła aktywność prezydenta – mówił Jacek Piorunek.
Trzeci punkt prezydenckiego programu kandydata PO sprowadza się do zrobienia wszystkiego co możliwe, aby doprowadzić do wzrostu przedsiębiorczości w mieście.
- Nie zatrzymamy odpływu młodzieży i nie tylko młodzieży jeśli nie będziemy tworzyć miejsc pracy – mówił Jacek Piorunek zastrzegając jednocześnie, że nie chodzi mu tu o rozbudowę miejskiej administracji a i utrzymanie miejsc pracy w szkołach wobec niżu demograficznego będzie bardzo trudne. 
- Przede wszystkim trzeba budować przedsiębiorczość – podkreślał Piorunek wskazując, że temu ma służyć budowany przy wsparciu środkami unijnymi, ale często tak krytykowany, Park Przemysłowy Łomża. - To jest inwestycja, którą trzeba dokończyć. To miejsce, które będzie prawą ręką prezydenta w sprawie przedsiębiorczości. W tym Parku mamy zbudować taką grupę ludzi, którzy przedsiębiorcą wskażą możliwe środki, napiszą wniosek i będą monitować cały proces ich pozyskania i realizacji inwestycji. Musimy przedsiębiorcom na tacy to wszystko podać – podkreślał Piorunek. 
Kandydat PO na prezydenta Łomży mówił też, że „ambicją prezydenta musi być strefa ekonomiczna”, która choć już jest, nie cieszy się wielkim zainteresowaniem.
- Musimy zapełnić tę strefę tak jak robi to Białystok – dodawał.

PO wsparcie
Oficjalna kampania wyborcza Platformy Obywatelskiej w województwie podlaskim ma ruszyć w przyszłą sobotę 27 września. Tego dnia planowane jest podpisanie kontraktu województwa pomiędzy władzami samorządowymi województwa a rządem. Tego dnia w Białymstoku ma być nowa pani premier Ewa Kopacz, ale także były premier Donald Tusk. 
- Planujemy także, że w trakcie kampanii wyborczej, pani premier przyjedzie do Łomży - mówił Piorunek. - Takie są zapowiedzi władz regionalnych, ale różnie z tym może jeszcze być.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę