Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Przesiąknięta polską krwią...

Uświęcona krwią polskich żołnierzy ziemia z pól bitewnych Monte Cassino, spod Lenino ale także spod Wizny i Nowogrodu wzbogaciła Miejsce Pamięci Narodowej przy parafii Krzyża Świętego w Łomży. Jej złożenie odbyło się podczas wieczornych uroczystości związanych z 75. rocznicą sowieckiej napaści na Polskę 17 września 1939.

Nim ziemia z pól bitewnych w asyście wojskowej została złożona w parafialnym miejscu pamięci przy Centrum Katolickim w kościele Krzyża Świętego mszę świętą w intencji Ojczyzny sprawował ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski. W szczególny sposób uczestniczyli w niej funkcjonariusze i pracownicy Urzędu Celnego w Łomży, którzy za kilka dni obchodzić będą  wspomnienie św. Mateusza, patrona celników. Po mszy świętej wszyscy jej uczestnicy przeszli w pobliże parafialnego Centrum Katolickiego, gdzie od dwóch lat funkcjonuje miejsce pamięci narodowej. Przed rokiem składając urny z ziemią spod Katynia i Smoleńska, przywiezioną przez parafialnych pielgrzymów rowerowych, utworzono tu „Miejsce Uświęcone Ziemią, Zbroczoną Polską Krwią”. Wczoraj do tego miejsca dołożono trzy kolejne urny tym razem zawierające ziemię z pól bitewnych Monte Cassino, spod Lenino oraz Wizny i Nowogrodu.

Fot. Adam Babiel

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę