Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Miasto odkupiło „swoją” skodę superb

Kilka dni temu prezydencka skoda superb zmieniła numer rejestracyjny z BL 44000 na zupełnie nowy... Jak się okazuje ma to związek z „uregulowaniem” sprawy jej nieszczęśliwego zakupu przed dwoma laty. Okazało się, że w związku ograniczeniem konkurencji w specyfikacji przetargowej umowę kupna auta, którym wożony jest prezydent Łomży, unieważnił sąd. Teraz jak informuje Anna Sobocińska miasto wykonało ten wyrok...

- Strony zwróciły sobie wzajemne świadczenia: Miasto Łomża zwróciło firmie samochód, natomiast POL-MOT Auto S.A. cenę zakupu – podaje rzeczniczka prezydenta. 
To jednak nie koniec wzajemnych rozliczeń. 
- Miasto Łomża pokryło koszty użytkowania Skody i nabyło samochód według wartości ustalonej przez rzeczoznawcę majątkowego – dodaje Sobocińska. 
Za użytkowanie samochodu diler skody obciążył samorząd kwotą w wysokości 34 300 zł. Używaną przez miasto przez dwa lata skodę superb rzeczoznawca wycenił 60 700 zł i tę kwotę miasto też przelało już na rachunek dilera ponownie kupując samochód. 
W sumie wyszło więc 95 tys zł czyli dokładnie tyle ile miasto zapłaciło za ten samochód kupując go w 2012 roku. 
Pozostaje jeszcze kwestia rozliczeń kosztów sądowych. Dwie instancje łącznie naliczyły je na niemal 13 tys zł i w wyroku nakazały zapłacić jej „solidarnie” miastu i dilerowi. Anna Sobocińska odnosząc się do pytań o ich rozliczenie tłumaczy, że „ostateczne koszty sądowe nie są znane ze względu na wniesioną przez Miasto skargę kasacyjną”.

zobacz: Przetarg na prezydencką limuzynę w 2012 roku był jednak ustawiony – potwierdził to sąd

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę