Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Stowarzyszenia liczą, że prezydent dotrzyma słowa

Łomżyński Klubu Karate oraz Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział w Łomży, które wcześniej zabiegały o przekazanie im w użytkowanie na cele statutowe działki miejskiej przy Reymonta, teraz po decyzji radnych pozwalających prezydentowi na jej sprzedaż, „przyjmują do wiadomości” stanowisko i mają nadzieję, że złożone na sesji obietnice innych lokalizacji dla nich zostaną dotrzymane. - Jako stowarzyszenia działające w imieniu interesu społecznego, wyrażamy nadzieję na pilne i merytoryczne spotkanie z prezydentem Mieczysławem Czerniawskim dla ostatecznego sfinalizowania złożonych wcześniej propozycji. Dotrzymanie tych propozycji będzie dla nas rękojmią i potwierdzeniem szacunku władz samorządu Łomży, dla potrzeb reprezentowanych przez nasze stowarzyszenia środowisk społecznych” - czytamy we wspólnym stanowisku zarządów obu stowarzyszeń.

Oto komunikat Łomżyńskiego Klubu Karate i Krajowego Towarzystwa Autyzmu oddział w Łomży, w sprawie wyrażenia zgody przez radnych Rady Miasta Łomży na sprzedaż działki przy ul. Reymonta 4.
W trakcie Sesji Rady Miasta w dniu 27.08.14r została ostatecznie przegłosowana zgoda łomżyńskich radnych na sprzedaż działki miejskiej przy ul. Reymonta 4. O działkę tą, na realizację potrzeb społeczności łomżyńskiej w zakresie rozwoju sportu, ochrony zdrowia oraz wsparcia potrzeb rozwojowych i zdrowotnych dzieci i młodzieży zarówno tej zdrowej, jak i niepełnosprawnej, od wielu miesięcy ubiegały się dwa nasze stowarzyszenia.
Dla jednomyślnego wsparcia realizacji swoich koncepcji Zarządy stowarzyszeń przekonały wcześniej łomżyńskich radnych. Koncepcje realizacji centrum szkoleniowego sztuk walki, jak i bezzwłocznego utworzenia ośrodka edukacyjno-terapeutycznego dla osób dotkniętych autyzmem, zostały jednoznacznie i pozytywnie wsparte przez radnych, jako placówki niezwykle ważne dla potrzeb społecznych. Równie poważny stosunek do potrzeb stowarzyszeń wyrażał wcześniej Prezydent Łomży, w którego imieniu na komisji gospodarki komunalnej odbytej dzień przed sesją Rady Miasta, konkretne propozycje lokalizacyjne dla stowarzyszeń złożył wiceprezydent Beniamin Dobosz. Propozycje te jakkolwiek wykluczały działkę przy ul. Reymonta 4, to wychodziły jednak na przeciw niezależnym potrzebom lokalizacyjnym obu inicjatyw społecznych w postaci działek: przy ul. Prusa i przy ul. Wesołej oraz doraźnie w pomieszczeniach Zespołu Szkół Drzewnych. Padły również wtedy obietnice wiceprezydenta Dobosza o możliwym wsparciu finansowym władz miasta dla dostosowania wymienionych lokalizacji do potrzeb stowarzyszeń. Potrzebę dotrzymania tych propozycji podkreślali wyraźnie w trakcie dyskusji na sesji Rady Miasta zarówno radni, jak i wiceprezydent Dobosz.
Zarządy naszych stowarzyszeń przyjmują do wiadomości ostateczne stanowisko radnych wyrażone w głosowaniu, ze szczególnym jednak uwzględnieniem ich głosów w dyskusji na sesji Rady Miasta. Jako stowarzyszenia działające w imieniu interesu społecznego, wyrażamy nadzieję na pilne i merytoryczne spotkanie z prezydentem Mieczysławem Czerniawskim dla ostatecznego sfinalizowania złożonych wcześniej propozycji. Dotrzymanie tych propozycji będzie dla nas rękojmią i potwierdzeniem szacunku władz samorządu Łomży, dla potrzeb reprezentowanych przez nasze stowarzyszenia środowisk społecznych.
Zarząd Łomżyńskiego Klubu Karate, jak i łomżyńskiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu wyrażają jednocześnie podziękowania dla wszystkich radnych Rady Miasta Łomży, którzy wspierali i wspierają podjęte przez Zarządy stowarzyszeń działania służące zaspokojeniu istotnych potrzeb łomżyńskiego środowiska dzieci i młodzieży.

Prezes Łomżyńskiego Klubu Karate – Dariusz Syrnicki
Prezes Krajowego Towarzystwa Autyzmu oddział w Łomży – Monika Szymanowska


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę