Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Trzylatek wbiegł pod samochód

Trzyletni chłopiec wbiegł pod jadący ulicą Nadnarwiańską samochód osobowy. Malec wybiegł na jezdnię zza auta stojącego na poboczu. Z obrażeniami ciała trafił do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku i w kontekście zbliżającego się roku szkolnego apelują do rodziców, opiekunów dzieci, ale także wszystkich kierowców o wzmożoną uwagę i ostrożność.

Jak przekazuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy policji w Łomży do wypadku doszło wczoraj około godziny 10. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że malec przyjechał w samochodzie, który wjechał w ulicę Nadnarwiańską od strony ul. Zjazd i zaparkował po lewej stronie jezdni. Chłopczyk był przewożony w foteliku ustawionym za fotelem kierowcy. Gdy z samochodu wysiadł pasażer i przeszedł na drugą stronę ulicy malec także wyszedł z samochodu i najprawdopodobniej chcąc dostać się do niego, wbiegł na jezdnię, gdy auto było omijane przez samochód jadące w kierunku ulicy Zjazd. Kierowca tego samochodu nie zdążył wyhamować i uderzył w trzylatka, który z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. 

Policjanci podkreślają, że tego typu wypadki wydarzają się w mgnieniu oka, i dorośli, którzy są w pobliżu często nie zdążą nawet zareagować. 
- Dlatego, zwłaszcza teraz, na kilka dni przed początkiem roku szkolnego, gdy małe dzieci będą dowożone przez rodziców samochodami przed szkoły, prosimy wszystkich o wzmożoną ostrożność - mówi Szlesińska. - Nawet chwila nieuwagi, czy zagapienia się może doprowadzić do prawdziwej tragedii.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę