Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

W Kolnie powstaje największa w Polsce elektrownia słoneczna

Na peryferyjnych terenach Kolna powstaje elektrownia słoneczna o mocy aż 1,84 MW. Cała farma solarna Kolno II składać się będzie aż z ponad 7 tysięcy paneli. Jak przekazuje Urząd Miejski w Kolnie na gotowe konstrukcje stalowe instalowane są właśnie moduły fotowoltaiczne polikrystaliczne. Koszt inwestycji sięga niemal 15 milionów złotych, a zakończenie prac budowlanych planowane jest we wrześniu.

Farma solarna „Kolno II” zlokalizowana jest na ponad 3,5 hektarowej działce, którą firma AMB Energia z Warszawy wydzierżawiła od władz Kolna. To działka dotychczas nieużytkowana, położona za nieczynnym wysypiskiem śmieci. Jak czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kolnie w ramach umowy do miejskiego budżetu wpływa czynsz dzierżawny. Jego wielkość zwiększy się po oddaniu elektrowni do użytku. 
To nie jedyna elektrownia słoneczna jaka ma powstać pod Kolnem. Obok ma stanąć także farma solarna „Kolno I” o mocy 1MW. Inwestycje są możliwe dzięki dotacji ze środków unijnych.

210407125521.jpg
Foto:
Foto: fot. UM Kolno
Foto: fot. UM Kolno
Foto: fot. UM Kolno
Foto: fot. UM Kolno
Foto: fot. UM Kolno
Foto: fot. UM Kolno
Foto: fot. UM Kolno
Foto: fot. UM Kolno

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę