Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Korek Łomża... przedłużony

Prawdopodobnie jutro ma zakończyć się wylewanie asfaltowego dywanika na odcinku ulicy Sikorskiego od ronda przy wieży ciśnień do mostu majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal”, co oznaczałoby, że od piątku kierowcy znowu mogliby tędy jeździć. Okazuje się jednak, że to nie koniec komunikacyjnych kłopotów w Łomży. Drogowcy już zapowiadają duże ograniczenia na Wojska Polskiego, alei Legionów i rondzie Kościuszki, które utrudnią jazdę przez miasto.

Już w piątek, 22. sierpnia, drogowcy mają wprowadzić ruch wahadłowy na ulicy Wojska Polskiego. Utrudnienia dotyczyć będą remontowanego odcinka tej ulicy od skrzyżowania z ul. Polową do ronda na Placu Kościuszki. Szczególnie trudne będzie to dla kierowców ciężarówek, które w przeciwieństwie do samochodów osobowych, nie będą mogły korzystać z przejazdu ulicą Sikorskiego prowadząca do mostu Hubala. 

Znacznie większe problemy, i to nie tylko dla kierowców ciężarówek zaczną się po niedzieli. W najbliższy poniedziałek ma zostać wprowadzona, zapowiadana już na ten poniedziałek, nowa organizacja ruchu na rondzie na Placu Kościuszki. Tego dnia zablokowany zostanie wylot na rondo z alei Legionów oraz ulicy Rządowej i całkowicie zamknięta dla ruchu zostanie cała „wschodnia” połowa tego ronda. Ruch na „zachodniej” połowie będzie odbywał się dwukierunkowo. Taka sytuacja na Placu Kościuszki – jak szacują drogowcy - „potrwa około trzech dni”. 

W związku z tymi zmianami inaczej będą musiały pojechać np. autobusy komunikacji miejskiej. Zmiany dotyczy aż 10 linii empeków jeżdżących zwyczajowo Aleją Legionów i Rządową, które przystanki mają na placu Kościuszki, a także na Rządowej czy Starym Rynku. Od poniedziałku, prawdopodobnie do czwartku, będą musiały je ominąć. Oto zapowiadana jako obowiązująca od poniedziałku, 25. sierpnia, tymczasowa lokalizacja ich najbliższych przystanków.  

Linia nr 1,15 - przystanek na ul. Rządowej.
Linia nr 2 - najbliższy przystanek nr 39 ,,Polowa” na ul. Polowej lub przystanek nr 4 na ul. Al. Legionów ,,Stary Szpital’’.
Linia nr 3 - najbliższy przystanek nr 3 ,,Kontakty’’ na ulicy Al. Legionów lub przystanek nr 41,,Pogotowie’’ na ul. Szosa Zambrowska.
Linia nr 4 - najbliższy przystanek nr 40,,Urząd Powiatowy” na ul. Szosa Zambrowskalub przystanek nr 3,,Kontakty’’na ulicy Al. Legionów.
Linia nr 5 - najbliższy przystanek nr 40,,Urząd Powiatowy” na ul. Szosa Zambrowska.
Linia nr 8 - najbliższy przystanek nr 40,,Urząd Powiatowy” na ul. Szosa Zambrowska.
Linia nr 9 - najbliższy przystanek nr 3 ,,Kontakty’’ lub przystanek 33 ,,Wojska Polskiego /Park” na ul Wojska Polskiego.
Linia nr 10 - najbliższy przystanek nr 39 ,,Polowa” na ul. Polowej lub przystanek nr 4 na ul. Al. Legionów ,,Stary Szpital’’.
Linia nr 13 - najbliższy przystanek nr 41 ,,Pogotowie’’ na ul. Szosa Zambrowska lub przystanek 33 ,,Wojska Polskiego /Park” na ul Wojska Polskiego.
Bliższych informacji odnośnie objazdu z poszczególnych przystanków udziela dyspozytor MPK – tel. 86 216 03 35 – czynny całą dobę.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę