Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Prezydent znowu chce sprzedać działkę na Reymonta

Główne zdjęcie
Budynek przy Reymonta 4

Prezydent Mieczysław Czerniawski ponownie skierował do Rady Miasta wniosek o zgodę na sprzedaż nieruchomości przy ul. Władysława Reymonta w Łomży. Chodzi o działkę z budynkiem dawnego przedszkola, którą od miasta chciały pozyskać Łomżyński Klubu Karate, a później także łomżyński oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu. Ponowny wniosek o sprzedaż tej nieruchomości, powiększonej już o podobnej wielkości pustą działkę, która dotychczas znajdowała się w zarządzie sąsiedniego Publicznego Gimnazjum nr 1, może być zaskoczeniem, bo poprzednim razem radni skłaniali się do oddania obiektu stowarzyszeniom, i dotychczas ratusz nie osiągnął porozumienia z nimi. - My nie rezygnujemy z tej działki – komentuje sprawę Dariusz Syrnicki, prezes ŁKK zaznaczając, że jego organizacja doszła do porozumienia z działaczami zrzeszonymi w ramach KTA i wspólnie zamierzają działać na rzecz pozyskania od miasta tego obiektu.

Przypomnijmy ŁKK chciał w budynku byłego przedszkola umiejscowić Centrum Sportów Walk, a KTA Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych ze spektrum autyzmu. 

Teraz, we wniosku do radnych o zgodę na sprzedaż nieruchomości – budynku o przedszkolu wraz z działką o raz działki sąsiedniej – w sumie o powierzchni niemal 1 hektara, przekonuje, że z prowadzonych dotychczas analiz pod kątem przeznaczenia nieruchomości dla potrzeb Łomżyńskiego Klubu Karate oraz placówki zajmującej się dziećmi dotkniętymi spektrum autyzmu wynika, że „bez znacznych nakładów finansowych, którymi miasto nie dysponuje, nie ma możliwości zaadaptowania budynku dla w/w potrzeb. Natomiast przekazanie nieruchomości w stanie obecnym zmusiłoby ewentualnych użytkowników do jego adaptacji we własnym zakresie, co również przekracza możliwości finansowe zainteresowanych podmiotów.”

A że „prezydent Miasta Łomża jest zobowiązany gospodarować nieruchomościami Miasta Łomża w sposób zgodny z zasadami prawidłowej gospodarki (art. 12 ustawy o gospodarce nieruchomościami) i niedopuszczalne jest dalsze przedłużanie sytuacji, w której grunt pow. 0,9702 ha położony w centrum miasta pozostaje nierozdysponowany i nie przynosi żadnych korzyści ekonomicznych ani społecznych”, wnioskuje do radnych o zgodę na jej sprzedaż. 
„Wnioskowana nieruchomość położona na terenie, który zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania Miasta Łomża, jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniowo-usługową o średniej intensywności jest zbędna do realizacji zadań własnych Miasta” - podkreśla prezydent Czerniawski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę