Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Czeka nas komunikacyjny koszmar

To prawdopodobnie będzie najtrudniejszy tydzień dla kierowców w Łomży. W poniedziałek drogowcy mają całkowicie zamknąć ruch na ulicy Sikorskiego, prowadzącej do mostu majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal”. Przeprawa będzie niedostępna praktycznie przez dwa dni, później przez kolejne dwa dni do mostu Hubala będzie można dojechać ulicami Senatorską, Rybaki i Zdrojową.

O tym, jak trudno przejechać na drugą stronę Narwi, gdy jednocześnie remontowane są drogi dojazdowe do obu mostów, kierowcy przekonują się szczególnie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu oraz w weekendy, gdy dodatkowo przez Łomżę na Mazury i z powrotem jadą mieszkańcy Warszawy. W te wakacje były takie dni, że korki po ob stronach rzeki ciągnęły się po kilkanaście kilometrów. Nie pomagają wówczas ani próby objechania miasta, ani policjanci, usiłujący zapanować na potokiem samochodów. Wszystko wskazuje na to, że to, co było dotychczas, okaże się przysłowiową pestką wobec utrudnień, jakie spotkają kierowców jadących przez Łomżę po niedzieli.

Zamknięty dojazd do mostu „Hubala”
Ratusz  poinformował, że wykonawca prac remontowych na ul. Sikorskiego firma Makbud przygotowuje się do ułożenia warstwy ścieralnej na całym przebudowywanym odcinku ul. Sikorskiego od ronda przy ZUS do mostu. Prace będą wymagały okresowo całkowitego zamknięcia odcinków ul. Sikorskiego dla ruchu pojazdów. Zgodnie z informacją wykonawcy, w poniedziałek (18. sierpnia) rano nastąpi zamknięcie dla ruchu odcinka od mostu do ul. Dwornej wraz z wlotami ulic bocznych: Rybaki, Zdrojowa, Senatorska, Dworna. Ruch na tym odcinku zostanie przywrócony we wtorek po południu. Następnego dnia – w środę 20. sierpnia rano - zostanie zamknięty odcinek Sikorskiego od ul. Dwornej do Szosy Zambrowskie wraz z wlotami ulic: Dworna, Marynarska, Górna, Kierzkowa, Wąska. Ruch zostanie przywrócony w czwartek w godzinach popołudniowych. 

Jeszcze w środę zapowiadano na poniedziałek zmianę organizacji ruchu na rondzie na Placu Kościuszki. Tu prace w związku z remontem ronda i fragmentu ul. Wojska Polskiego prowadzi firma BIK-PROJEKT. Od poniedziałku miała zamknąć wylot na rondo z alei Legionów oraz ulicy Rządowej oraz zamknąć dla ruchu całą „wschodnią” połowa ronda, co oznaczałoby, ze dojazd byłby możliwy tylko ulica Wojska Polskiego, ale w czwartek przed południem odwołano ten komunikat.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę