Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

S8 będzie dłuższa

Podpisano umowę na budowę 15,39 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S8 na odcinku od Obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina wraz z obejściem tej miejscowości. Prace mają ruszyć w ciągu miesiąca. Wykonawcą jest włoska firma Astaldi, która dostanie za to 434,8 mln zł. Na ukończenie inwestycji włosi mają dwa i pół roku.

Inwestycja obejmuje budowę dwóch jezdni po 2 pasy ruchu w każda stronę (2x3,5 m), pasów awaryjnych po 2,5 m. każdy. Obciążenie 115 kN/oś. Na budowanym przez włochów odcinku zaprojektowano budowę dwóch węzłów drogowych: „Kołaki” w ciągu dróg powiatowych nr 1938B i 1984B oraz „Mężenin” łączący pośrednio drogę S8 z drogą wojewódzką nr 679 i powiatową nr 1973B.
Trwa postępowanie przetargowe na wykonanie dwóch pozostałych odcinków S8 w województwie : do obwodnicy Zambrowa w kierunku Ostrowi Mazowieckiej (od granicy województw podlaskiego i mazowieckiego) oraz od Mężenina do Jeżewa. Ich rozstrzygniecie planowane jest jeszcze w tym roku. Później mają być ogłaszane jeszcze przetargi na budowę S8 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej po obwodnice Wyszkowa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę