Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kary za przekroczenie kwoty mlecznej mogą dojść do złotówki

Jeśli w całym roku kwotowym utrzyma się obecna skala dostaw mleka, to kary, jakie będą musieli zapłacić polscy rolnicy za przekroczenie limitów produkcji mogą dojść nawet do złotówki. Tak ocenia wiceprezes Agencji Rynku Rolnego Lucjan Zwolak. Po pierwszych trzech miesiącach roku kwotowego skupiono w Polsce o 6,78% więcej mleka niż w tym samym okresie rok temu. Według specjalistów z ARR jeśli ta tendencja się utrzyma krajowy limit zostanie przekroczony aż o ok. 8%.

Przypomnijmy byłby to trzeci rok z rządu w którym Polska przekracza limit produkcji mleka, a rolnicy z tego tytułu płacą kary. O ile w ubiegłym roku płacili symbolicznie – po 3,45 groszy za litr ponad limit, to w tym roku będzie to już ok. 30 groszy za litr. Kara jaka może grozić rolnikom za rok, jeśli nie spadnie skup mleka, byłaby wielokrotnie wyższa
- Według wstępnych szacunków, kara może wynosić od 80 groszy do złotówki za każdy kilogram mleka wyprodukowanego ponad kwotę – ocenia wiceprezes ARR Lucjan Zwolak, po pierwszych trzech miesiącach nowego roku kwotowego.
Dodajmy, że to ostatni taki rok. System kwot mlecznych w Unii Europejskiej ma być zniesiony w kwietniu 2015 r.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę