Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Tragiczny bilans niedzielnych kąpieli

Do 19 osób wzrósł już tragiczny bilans utonięć od początku wakacji na terenie województwa podlaskiego. Tylko wczoraj w regionie utopiły się trzy osoby, a czwarty topielec wciąż jest poszukiwany. Tragicznych zdarzeń byłoby jeszcze więcej, gdyby nie natychmiastowa reakcja świadków, którzy w ostatniej chwili wyciągnęli na brzeg trzech innych tonących ratując im życie – dwie z tych osób trafiły do szpitali. Do utonięć najczęściej dochodzi na niestrzeżonych kąpieliskach i niestety często po alkoholu.

Tragiczna seria utonięć zaczęła się w niedzielę około godz. 15.00 na niestrzeżonym kąpielisku w rejonie plaży miejskiej w Rajgrodzie. Tu utopił się  24-latek z powiatu wysokomazowieckiego. Do kolejnej tragedii doszło godzinę później w rejonie jednej z dzikich plaż w gminie Turośl (powiat Kolno). Tam 48-latek wraz z dwoma synami w wieku 16 i 23 lat postanowili schłodzić się w rzece Pisa. Jednak podczas kąpieli zostali porwani przez nurt wody i w związku z tym, że żaden z nich nie potrafił pływać, zaczęli się topić. W wyniku tego zdarzenia najmłodszy z nich utonął, zaś dwaj pozostali mężczyźni zostali wyciągnięci z wody. 23-latkowi nic się nie stało, natomiast jego ojciec trafił do szpitala. 
Do kolejnej tragedii doszło około godziny 18.00 na niestrzeżonym zbiorniku wodnym koło Jasionówki. Wtedy to pod wodą, podczas jednego z kolejnych przepłynięć zalewu, zniknął 17-latek. Młody mężczyzna został wyłowiony po około 10 minutach. Niestety pomimo udzielonej na miejscu pomocy medycznej nie udało się go uratować. 
Policjanci i strażacy szukają też 37-latka, który poszedł się kąpać w sztucznym zbiorniku wodnym powstałym po starej żwirowni w rejonie miejscowości Wyliny-Ruś w powiecie wysokomazowieckim. Po pewnym czasie, odpoczywający nad wodą razem z mężczyzną znajomi, zaniepokojeni jego dłuższą nieobecnością, zaczęli go szukać. Jednak, gdy się to nie udało, powiadomili ratowników. 

Od początku wakacji na terenie województwa podlaskiego utonęło już 19 osób. Przyczynami tych tragicznych zdarzeń zazwyczaj jest przecenianie swoich umiejętności, brawura i alkohol.
Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich amatorów zabaw wodnych o to, aby nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę