Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@

PiS wybiera na prezydenta...

Główne zdjęcie
Mariusz Chrzanowski

W tym roku skończy 30 lat i najprawdopodobniej będzie kandydatem PiS na prezydenta Łomży. Mariusz Chrzanowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Łomża i asystent w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży „w najbliższym czasie” miałby otrzymać oficjalne wskazanie jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Łomży w listopadowych wyborach samorządowych. Tak wynika z nieoficjalnych informacji. Chrzanowski już w ubiegłym tygodniu był jednym z trzech kandydatów PiS na prezydenta Łomży przedstawianych na komitecie politycznym, czyli posiedzeniu krajowego kierownictwa partii.

Tydzień temu – 25 lipca - komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości zatwierdził 60 kandydatów na prezydentów miast w nadchodzących wyborach samorządowych. Wśród zatwierdzonych znaleźli się m.in. Janusz Kotowski obecny prezydent Ostrołęki, który ponownie będzie ubiegła się o reelekcję oraz Jan Dobrzyński, były wojewoda podlaski i były senator, który ma ubiegać się o fotel prezydenta w Białymstoku. 
Z potwierdzonych w kilku źródłach informacji wynika, że wówczas też przedstawiono kandydata na prezydenta Łomży – a właściwie aż trzech kandydatów: Marka Olbrysia - radnego województwa, byłego wicemarszałka i wieloletniego szefa powiatowych struktur partii; Wiesława Grzymałę - byłego przewodniczącego Rady Miasta Łomża i członka władz wojewódzkich PiS; oraz Mariusza Chrzanowskiego - wiceprzewodniczącego Rady Miasta.  
Komitet polityczny wówczas nie wskazał jednak, który z nich będzie tym jedynym kandydatem. O tym, że rywalizację ma wygrać Chrzanowski ponoć przesądzono w tym tygodniu. W mieście był poseł Krzysztof Jurgiel, który teraz jednoosobowo, jako pełnomocnik, kieruje partią w województwie. To on też formalnie zgłosi kandydat na prezydenta Łomży na posiedzeniu komitetu politycznego PiS. Miałoby to nastąpić w najbliższym czasie.
Mariusz Chrzanowski póki co nie chce tego komentować. Potwierdza jedynie, że jest jednym z kandydatów na kandydata PiS na prezydenta Łomża.  

Mariusz Chrzanowski urodził się 25 września 1984 roku w Łomży. Po raz pierwszy radnym miasta mając 22 lata. W wyborach 2006 roku – będąc 4. na liście PiS w okręgu nr 3. – otrzymał 217 głosów poparcia, a po  nich został szefem klubu radnych PiS. Cztery lata później, będąc jedynką PiS w tym samym okręgu, zdobył poparcie 754 wyborców, co było drugim wynikiem wśród miejskich radnych (przegrał jedynie z prezesem Zbigniewem Lipskim) i został wiceprzewodniczącym Rady Miasta Łomża.

210521023159.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę