Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Alarmy bombowe słał mieszkaniec woj. lubelskiego

41-letni mieszkaniec województwa lubelskiego ma odpowiadać za fałszywe alarmy bombowe także w Łomży. Mężczyzna przed tygodniem wysłał do ponad 600 instytucji i urzędów e-maile z informacjami o podłożeniu ładunków wybuchowych oraz ich planowanej detonacji. W efekcie co najmniej 60 budynków w Polsce w tym trzy w Łomży - budynek prokuratury i dwa biurowce Urzędu Skarbowego - było ewakuowanych. Na trop osoby, która wysyłała te maile trafili policjanci z komendy miejskiej w Łodzi, którzy pod Poznaniem zatrzymali mieszkańca jednej z miejscowości w województwie lubelskim.

Przypomnijmy we wtorek 22 lipca do instytucji dotarły e-maile z ostrzeżeniami, że w budynkach znajdują się bomby.
„W tej instytucji podłożono bombę, podczas wybuchu rozpyli śmiercionośne bakterie oraz gaz bojowy. Uciekajcie zginą ludzie. Bomba wybuchnie o 12.31” - brzmiał komunikat, który dwoma e-mailami dotarł do łomżyńskiej prokuratury.  
Zarządzono ewakuację całego budynku Szosie Zambrowskiej w którym obok prokuratur Okręgowej i Rejonowej znajduje się także Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, oraz dwóch biurowców fiskusa przy ulicy Polowej i Kaktusowej. W sumie ewakuowano około 150 osób, a przeszkolony w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych pies przeszukał pomieszczenia budynków. Na szczęście alarm okazał się fałszywy. Nigdzie nie było bomb, czy podejrzanych pakunków. 

Zdaniem łódzkich śledczych osobą odpowiedzialną za alarmy bombowe jest 41-letni  Sławomir K., który już usłyszał zarzuty rozesłania wiadomości o bombie do 43 instytucji z terenu województwa łódzkiego. Mężczyzna jest rolnikiem, ale od lat wykonuje zawód kierowcy i został zatrzymany w czasie gdy służbowym samochodem jechał do Francji. W domu oraz mieszkaniu mężczyzny  zabezpieczono nośniki pamięci, sprzęt komputerowy oraz telefony komórkowe, z których - jak podejrzewa prokuratura - najprawdopodobniej rozsyłał wiadomości o rzekomym podłożeniu ładunków wybuchowych.
Podczas przesłuchania Sławomir K. nie przyznał się do zarzutów. Mężczyzna został już aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę