Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kolejny arcybiskup z Łomżyńskiej Katedry

31 maja w Katedrze Łomżyńskiej odbyły się święcenia arcybiskupa Marka Zalewskiego, a 9 sierpnia na arcybiskupa zostanie wyświęcony tu ksiądz Wojciech Załuski. W niedzielę we wszystkich kościołach Diecezji Łomżyńskiej czytany był specjalny komunikat w sprawie święceń nowego arcybiskupa. Głównym konsekratorem będzie Kardynał Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, czyli „premier” Watykanu. - Uroczystość święceń biskupich Nuncjusza Apostolskiego – naszego Rodaka, reprezentującego w swej posłudze Ojca Świętego i obecność w Łomży Kardynała Pietro Parolina, najbliższego współpracownika Papieża, stają się niepowtarzalną okazją wyrażenia przez cały Kościół Łomżyński duchowej więzi ze Stolicą Apostolską – napisał w komunikacie do wiernych diecezji ks bp Tadeusz Bronakowski.

Ks. Wojciech Załuska ma 54 lata i pochodzi z Andrzejewa. Został wyświęcony na księdza w Katedrze Łomżyńskiej w czerwcu 1985 r. przez ówczesnego biskupa łomżyńskiego Juliusza Paetza. 15 lipca 2014 roku, Ojciec Święty Franciszek wyniósł go do godności arcybiskupiej mianując jednocześnie Nuncjuszem Apostolskim w Burundi, w Afryce. Teraz, zgodnie z wolą arcybiskupa nominata, w Łomżyńskiej Katedrze odbędą się jego święcenia biskupie. 
Do udziału w tej podniosłej uroczystości biskup Tadeusz Bronakowski zaprasza wszystkich kapłanów i wiernych świeckich Diecezji Łomżyńskiej. Święcenia biskupie księdza Wojciecha Załuski będą miały miejsce w Katedrze Łomżyńskiej, w sobotę, 9 sierpnia 2014 r., o godz. 17.00.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę