Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

1% dał ponad 12 mln zł

Rozliczając się z ubiegłorocznych dochodów mieszkańcy regionu przekazali na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego ponad 12 mln zł – wynika z podsumowania Izby Skarbowej w Białymstoku. Wskazanie organizacji pomagającej innym jako beneficjant jednym procent płaconych podatków znajdowało się w blisko 299 tysiącach zeznań PIT. Zarówno pod tym względem jak i ze kwotowa ten rok dla OPP jest rekordowo dobry. Wszystkie przekazane pieniądze muszą trafić na konta organizacji do końca lipca.

- Ten jeden procent podatku to sto procent życzliwości i za to bardzo dziękuję – mówi Wojewoda Podlaski Maciej Żywno, który na początku roku apelował a przekazywanie 1% podatku dochodowego organizacjom pozarządowym. - Wiem, że organizacje pożytku publicznego każdą złotówkę dobrze wykorzystają.  
W sumie w tym roku do dyspozycji tych złotówek będzie aż 12 milionów 25 tysięcy 61. 
- Gdyby każdy rozliczający się podatnik z województwa, przekazał 1 proc. swojego podatku, do OPP trafiłoby 13.282.977 zł. Natomiast, jak już wspomniano wyżej, trafiło do nich 12.025.061 zł, co stanowi 90,52 proc. możliwej do przekaznia kwoty. Rok wcześniej odsetek ten wynosił 89,77 proc – podaje Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę