Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Bezrobocie najniższe od 3 lat

Po raz pierwszy od trzech lat liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Łomży spadła poniżej 6 tysięcy. Na koniec czerwca w rejestrach miejscowego PUP widniało 5864 nazwisk osób bezrobotnych. Po raz ostatni tak „krótka” lista była latem 2011 toku. Jeszcze w styczniu zarejestrowanych w Łomży bezrobotnych było ponad 7 tysięcy.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu czerwca 2014 roku wyniosła 5864 osób (w tym 2893 kobiety) i była niższa od liczby bezrobotnych zarejestrowanych na koniec maja o 225 osób, tj. o 3,7%.  Natomiast w porównaniu do stanu na koniec czerwca 2013 roku poziom bezrobocia zmniejszył się o 258 osób, tj. o 4,2%.
„Zanotowany spadek poziomu bezrobocia w czerwcu 2014r. związany jest m. in. z uruchomieniem środków na aktywne formy, w ramach których skierowano ogółem 119 bezrobotnych, podjęcia niesubsydiowanej pracy przez 219 bezrobotnych oraz nie potwierdzenia gotowości do podjęcia pracy i dobrowolnej rezygnacji ze statusu bezrobotnego 232 bezrobotnych” - podał urząd w comiesięcznym komunikacie zaznaczając, że na aktywnych formach przeciwdziałania bezrobociu u różnych pracodawców w czerwcu pracowało 747 osób. 
W czerwcu do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży zgłosiło się 389 bezrobotnych, w tym 295 osób zarejestrowało się jako bezrobotne po raz kolejny. 
- „Część tych bezrobotnych rejestrowała się kolejny raz między innymi po to, aby mieć ubezpieczenie zdrowotne lub, aby być w rejestrze osób bezrobotnych dla celów pomocy społecznej” - ocenia PUP.

W tym samym czasie do łomżyńskiego zatrudniaka pracodawcy zgłosili 237 ofert pracy, przy czym co trzecia oferta dotyczyła pracy subsydiowanej. 
Z wyliczeń urzędników łomżyńskiego PUP wynika, że na koniec czerwca 2014r. stopa bezrobocia w mieście Łomża wyniosła 15,5%, a na terenie Powiatu Łomżyńskiego – 11,9%.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę