Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Na dwóch gazach... Z papierami i bez

Sześciu pijanych kierowców zatrzymali w weekend policjanci w okolicach Łomży. Czterem od razu zatrzymano prawa jazdy, dwóch kolejnym nie można było tego zrobić, bo to recydywiści, którzy już wcześniej stracili uprawnienia do kierowania pojazdami.

Pierwszego z pijanych kierowców policjanci zatrzymali w piątek po południu w Jedwabnem. Kierujący ciągnikiem 28-letni mężczyzna miał 1,36 promila alkoholu. Kolejny pijany kierowca jechał w sobotę rano przez Piątnicę. 36-latek kierował fordem fiestą  mając w sobie 0,6 promila alkoholu. 
Tego samego dnia po południu w Rostkach zatrzymano 30-letniego kierowcę BMW , który wydmuchał 1,55 promila alkoholu, a wieczorem w Jednaczewie  59-latka jadącego renaultem laguną z 1,63 promilem alkoholu. 
W nocy z soboty na niedzielę w Kisielnicy ręce policjantów wpadł 24-latek prowadzący pod wpływem alkoholu (0,9 promila) opla omegę, a w niedzielę przed wieczorem w Stanisławowie 25-latek kierujący oplem astrą  (1,49 promila). Ten kierowca, podobnie jak pijany kierowca ciągnika zatrzymany w piątek w Jedwabnem, jechali pod wpływem alkoholu mimo, że nie mieli uprawnień do kierowania pojazdami. 

Za przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego Kodeks Karny w przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W razie skazania za to przestępstwo sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku do lat 10.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę