Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

Mleko coraz tańsze

W maju średnia cena za jaką skupowały mleko mleczarnie od rolników z województwa podlaskiego wyniosła 142,66 zł za sto litrów. To cena o niemal 3 zł niższa niż w kwietniu wynika z danych opublikowanych przez GUS. W skali kraju średnia cena mleka w maju wyniosła 139,89 zł/hl, tj. o 3,8% mniej niż przed miesiącem.

Cena mleka spada od początku roku. Jeszcze w lutym za hektolitr mleka dostarczonego do mleczarni rolnicy w regionie średnio otrzymywali po 152,17 zł. GUS podając, że maj był kolejnym miesiącem z coraz  niższymi cenami skupu mleka zauważa jednak, że cena i tak jest znacząco wyższa  o 11,3% niż przed rokiem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę