Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Pierwsze pieniądze na modernizację linii kolejowej do Łomży

1,2 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego otrzyma spółka PKP Polskie Linie Kolejowe na opracowanie dokumentacji przedprojektowej (tj. części studium wykonalności) dla inwestycji na kilku liniach kolejowych biegnących przez region. Na liście znajdują się także linie nr 36 i 49 Łapy – Śniadowo – Łomża.

Jak przekazuje Jan Kwasowski, rzecznik marszałka województwa podlaskiego, rewitalizacja 68,55 km na odcinku Łapy – Śniadowo – granica województwa oraz ma objąć naprawę bieżącą torów, mostów i przepustów, przebudowa peronów, modernizacja przejazdów kolejowych itp., a na  odcinku Śniadowo – Łomża na długości 17,26 km także kompletną wymianę szyn i podkładów.
- Rozpoczęcie prac dokumentacyjnych ma związek z przygotowaniami województwa do nowej perspektywy finansowej i planowanymi przez Zarząd Województwa inwestycjami na liniach kolejowych – podkreśla Kwasowski. 
Przypomnijmy pieniądze na remonty tych linii kolejowych zapisano w projekcie nowego PRO 2014-2020, który został przekazany już do akceptacji przez Brukselę.

zobacz: Koleją z Łomży tylko do Białegostoku?


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę