Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Włosi zbudują ekspresówkę od Wiśniewa do Mężenina

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na budowę odcinka S8 Wiśniewo – Mężenin. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ASTALDI S.p.A. z siedzibą w Rzymie. Ponad 15 km dwujezdniowej ekspresówki  Włosi chcą wybudować w 22 miesiące, za 434,8 mln zł. Na zbudowana przez siebie drogę oferują 10 lat gwarancji.

GDDKiA planuje, że prace przy budowie kolejnego fragmentu ekspresowej „ósemki” ruszą jeszcze w III kwartale tego roku.  Inwestycja obejmuje budowę dwóch jezdni po 2 pasy ruchu w każda stronę (2x3,5 m), pasów awaryjnych po 2,5 m. każdy od Obwodnicy Wiśniewa za Obwodnicę Mężenina na długości 15,39 km. Na tym odcinku zaprojektowano budowę dwóch węzłów drogowych: „Kołaki” w ciągu dróg powiatowych nr 1938B i 1984B oraz „Mężenin” łączący pośrednio drogę S8 z drogą wojewódzką nr 679 i powiatową nr 1973B.
Trwa postępowanie przetargowe na wykonanie dwóch pozostałych odcinków S8: od granicy województwa do obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa oraz od Mężenina do Jeżewa. Ich rozstrzygniecie planowane jest na ten rok, a  realizacja wszystkich przewidziana jest na lata 2014-2016.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę