Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

25 lat wolności: Sławomir Zgrzywa

Główne zdjęcie
Sławomir Zgrzywa (fot. Marek Maliszewski)

- Wiedzieliśmy jedno, o wolność trzeba walczyć i wybory trzeba wygrać, no i tak się stało – mówi Sławomir Zgrzywa, który 25 lat temu był członkiem Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Łomży. To właśnie pod szyldem KO „Solidarność” do częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku przystąpili działacze opozycji.

Sławomir Zgrzywa urodził się 8 kwietnia 1962 w Łomży. Po zdaniu matury w renomowanym, wówczas jedynym w mieście, Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łomży w 1981 roku trafił na studnia w filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Uczestniczył w strajku studenckim 1981 roku, później działał w samorządzie studenckim i nielegalnym „Ruchu Solidarności Młodych”. Po studiach wrócił do Łomży. W 1989 roku był jednym z działaczy Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Łomży. W latach 1992-97 szef oddziału łomżyńskiego NSZZ „Solidarność”, w latach 1997 - 1998 Wojewoda Łomżyński, a później  (1998 do 2006) radny Sejmiku i pierwszy Marszałek Województwa Podlaskiego. Od dwóch lat jest przewodniczącym miejskich struktur Platformy Obywatelskiej.

Pokrewne (tag): 25 lat wolności

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę