Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Specjalna strefa ekonomiczna w Nowogrodzie?

W połowie roku zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej planuje złożenie do ministerstwa gospodarki wniosku o kolejne poszerzenie SSSE. - Najbardziej zaawansowane w przygotowaniach do utworzenia u siebie podstref są: Szczuczyn, Narewka, Siemiatycze, Hajnówka oraz Nowogród – podaje Ewa Sokólska, rzeczniczka SSSE. - Dokumenty kompletuje także Bielsk Podlaski, gmina Ełk i Sejny, a we wniosku do resortu będzie także mowa o poszerzeniu podstref już istniejących w Białymstoku, Suwałkach i Grajewie.

W sumie Suwalskiej SSE, po ppozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez rząd może przybyć 150 ha gruntów pod inwestycje.
- Tworzenie nowych podstref nie jest zagrożeniem dla już istniejących, a raczej atutem, bo inwestorzy mają większą możliwość wyboru – mówi Robert Żyliński, prezes SSSE. - Należy pamiętać, że każda inwestycja która powstanie na jej terenie to szansa na nowe miejsca pracy.  
Suwalska SSE ma obecnie siedem podstref w trzech województwach: podlaskim (Suwałki, Grajewo, Białystok i Łomża), warmińsko-mazurskim (Ełk i Gołdap) i mazowieckim (Małkinia Górna). Obecnie działalność w SSSE prowadzą w sumie 74 firmy, które zatrudniają ponad 6 tys. osób. Wartość inwestycji przekroczyła 1,9 mld zł.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę