Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Czas na wybór... (elektronicznie nieco później)

Główne zdjęcie
Ratusz

Przez najbliższe dwa tygodnie mieszkańcy Łomży mogą wskazać inwestycje które władze miasta będą musiały zrealizować i to jeszcze w tym roku. W decydującą fazę wchodzi realizacja „budżetu obywatelskiego”. Spośród 28 zgłoszonych przez mieszkańców pomysłów teraz każdy kto ma więcej niż 16 lat może wybrać trzy najciekawsze. W sumie do rozdysponowania jest 300 tysięcy złotych, choć wartość zgłoszonych zadań jest niemal ośmiokrotnie większa. Formalnie łomżanie mieli móc głosować także przez internet, ale póki co nie mogą. Na miejskiej stronie internetowej nie ma ani karty do głosowania, ani mechanizmu umożliwiającego elektroniczne głosowanie.

Swój wybór trzech projektów do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego można zaznaczać na specjalnej karcie do głosowania. Zawierać ona ma listę 28 zadań. Głosować można tylko raz, wybierając maksymalnie trzy zadania. Zgodnie z regulaminem budżetu obywatelskiego Łomży głosowanie odbywa się w punkcie informacyjnym ratusza, gdzie można włożyć do urny wypełnioną kartę do głosowania, ale także poprzez wypełnienie interaktywnej karty do głosowania na stronie internetowej Miasta Łomża; przesłanie na adres Urzędu Miejskiego w Łomży (Stary Rynek 14; 18-400 Łomża) karty do głosowania z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski–GŁOSOWANIE”; za datę oddania głosu w ten sposób uważa się datę wpływu do Urzędu Miejskiego w Łomży oraz przesłanie na adres budzetobywatelski@um.lomza.pl. wypełnionej, zeskanowanej karty do głosowania.

Łukasz Czech z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Łomży podkreśla, że owszem, głosowanie intrernetowe na propozycje budżetu obywatelskiego miało ruszyć 12. maja, ale w informacjach o tym nie wskazywano dokładnie godziny. - Nad uruchomieniem mechanizmu głosowania w ten sposób pracują obecnie nasi informatycy – informuje inspektor. - Mechanizm ruszy około południa.

Oto lista wszystkich 28 projektów dopuszczonych do głosowania w budżecie obywatelskim Łomży

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę