Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Czekali, czekali i doczekali się

Wybudowane jeszcze w wakacje ubiegłego roku miasteczko ruchu drogowego na terenie Skate Parku SM „Perspektywa” przy ul. Księżnej Anny oficjalnie dopiero dziś zostało otwarte i poświęcone. Przy dziękach hymnu Unii Europejskiej wstążkę przecinało 11 osób... Jeszcze dłużej czekał złoty krzyż zasługi, który postanowieniem z 29 czerwca 2012 roku prezydent RP Bronisław Komorowski przyznał Zbigniewowi Lipskiemu, prezesowi SM „Perspektywa”, „za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej”. Krzyż uhonorowanemu wręczona podczas tej samej uroczystości.

Miasteczko ruchu drogowego kosztowało ponad 220 tysięcy złotych. Powstało ono w Łomży dzięki zaangażowaniu kilku osób i instytucji , a jego budowa została sfinansowana w całości z środków zewnętrznych – UE i budżetu państwa. Prezydent Mieczysław Czerniawski wśród inicjatorów wymieniał dyrektora WORD-u Mirosława Oliferuka i jego zastępce Cezarego Kisiela, prezesa SM Perspektywa Zbigniewa Lipskiego, przewodniczącego Rady Miasta Macieja Borysewicza i członka zarządu województwa Jacka Piorunka. Dziękując za zaangażowania prezydent Czerniawski poinformował także o przyznaniu przez prezydenta RP złotego krzyża zasługi „za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej” dla Zbigniewa Lipskiego.
- Dziękuję spółdzielcom. To że dostałem ten krzyż zasługi to dzięki nim – mówił uhonorowany wskazując, że spółdzielcy wybierają go nie tylko na prezesa, ale od pięciu kadencji także do Rady Miasta Łomża. - To wizytówka osiedla i miasta – dodawał Lipski podkreślając, że powstają tu i będą powstawały kolejne wspaniałe obiekty. 
Złoty krzyż zasługi w imieniu prezydenta RP wręczył wicewojewoda podlaskie Wojciech Dzierzgowski. 

- To miasteczko inne niż wszystkie – podkreśla Mirosław Oliferuk, dyrektor WORD Łomża. - Budowane w ramach tego projektu miasteczka w Polsce umiejscawiane są na terenach ośrodków ruchu drogowego więc siłą rzeczy czynne są od do. To miasteczko funkcjonuje niemal całą dobę dzięki temu, że znajduje się w samym środku osiedla. Tu stale ktoś jest. Jak pokazuję je dyrektorom innych WORDów to nie widać, że tego zazdroszczą. 

Miasteczko jest inne niż wszystkie także dlatego, że umiejętnie i bardzo ładnie zostało wkomponowane w całą infrastrukturę i zieleń Skate Parku. Obiektem formalnie zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ale faktycznie opiekować się ma nim SM Perspektywa, co gwarantuje, że utrzymane będzie w nienagannym stanie.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę