Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Rolnicy się nie spieszą

Niespełna 600 tysięcy rolników, czyli znacznie mniej niż połowa, złożyło dotychczas wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich do gruntów. Wnioski powinny zostać złożone w biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 15 maja. Rolnicy, którzy złożą je po 15 maja, ale nie później niż do 9 czerwca 2014 r., otrzymają pomniejszone należne im płatności o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia. ARiMR podaje, że na realizację płatności bezpośrednich za 2014 r. ma ok. 3,4 mld euro. Szacunkowa maksymalna stawka jednolitej płatności obszarowej w tym roku wyniesie ok. 219,87 euro na 1 hektar gruntów.

Jak podała Agencja do 2 maja w jej biurach powiatowych wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło ponad 593 tys. rolników. Spośród nich 323 tys. ubiega się również o wsparcie ONW, a 42 tys. o przyznanie płatności rolnośrodowiskowych.

Aby umożliwić wszystkim rolnikom złożenie wniosku czasie do 15 maja dyrekcja Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  podjęła decyzję zmieniającą czas pracy w tej instytucji. I tak w najbliższą sobotę (10 maja 2014) biura powiatowe Agencji będą pracowały jak w zwykły dzień to jest w godzinach 7.30-15.30. W przyszłym tygodniu  od 12.05 do 16.05. biura powiatowe będą czynne w godzinach 6.00 -22.00. 

Wnioski o przyznanie wymienionych wyżej dopłat można składać osobiście w naszych biurach powiatowych, wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową za pośrednictwem Poczty Polskiej - wówczas termin złożenia wniosku jest taki jak data jego nadania, można również skorzystać z wygodnej drogi elektronicznej i wysłać wniosek np. za pośrednictwem Internetu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę