Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Przypilnują wyborów

286 osób zasiądzie w komisjach, które bezpośrednio będą przeprowadzały wybory do Parlamentu Europejskiego. Prezydent miasta powołał 32 Obwodowe Komisje Wyborcze - 31 dla każdego z wydzielonych na obszarze miasta obwodów do głosowania plus jedną dla pacjentów łomżyńskiego szpitala.

Członkami obwodowych komisji w Łomży mogli zostać mieszkańcy miasta znajdujący się w stałym rejestrze wyborców. Prawo zgłaszania kandydatów przysługiwało wyłącznie pełnomocnikom komitetów wyborczych lub upoważnionym przez nich osobom pod warunkiem zarejestrowania w okręgu wyborczym listy kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego. 
Zgodnie z prawem komisje mogą maksymalnie liczyć po 9 osób (za wyjątkiem komisji w szpitalach, wiezieniach czy domach pomocy społecznej gdzie może to być 7 osób)  przy czym 8 osób pochodzi ze zgłoszeń od komitetów, a jedna wskazana jest bezpośrednio przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) spośród pracowników samorządowych gminy lub gminnych jednostek organizacyjnych.  

Za udział w pracach komisji obwodowej członek komisji otrzymuje zryczałtowaną dietę, która w najbliższych wyborach do PE wynosi 160 zł za czas pracy członka w dniu wyborów związany z ich przebiegiem (nadzór nad głosowaniem i liczenie głosów).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę